testiranje Sportypal - gps mapiranje

Ovde možete diskutovati o kartama, njihovom korišćenju, o načinima i opremi za orijentaciju u prirodi. Naravno, raspravama na temu GPS tehnike kao modernom načinu orijentacije je mesto ovde.

Moderator: Moderatori

Post Reply
superfly_biker
Posts: 2
Joined: 24 Jun 2009, 11:15

testiranje Sportypal - gps mapiranje

Post by superfly_biker »

Proshli vikend sam testirao sportypal, besplatna GPS mapping aplikacija.
SportyPal je free aplikacja za mapiranje Vaše rute vožnje, biciklističke staze i slično. Koristi Vaš telefonski uređaj s GPS-om i prati Vaše kretanje. Onda ga učitava na svoju web stranicu sa koje možete dijeliti ili analizirati Vašu rutu. Verzija za svih mobilne telefone na Sportypal. A evo i moje rute koe sam voze na Sar Planinu u MKD, na Sharski vodi marataton :) :
http://www.sportypal.com/Workouts/Details/6556
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: testiranje Sportypal - gps mapiranje

Post by bluealek »

Hm, MAPIRANJE je malo preteška reč, bilo koji snimljeni trek ti možeš da pretvoriš u .kml i da ga staviš na Google mapu (kao što smo uradili i sa Gočko-Kopaoničkom sekcijom FB Atlasa). Ali šta taj program zaista omogućava na telefonu? Na koji način ti pomaže da se interaktivno orijentišeš na terenu? Ima li ikakve upotrebljive kartografije?
superfly_biker
Posts: 2
Joined: 24 Jun 2009, 11:15

Re: testiranje Sportypal - gps mapiranje

Post by superfly_biker »

Ja sam ga testirao na HTC Dream, i postoi moguchnost da sledish tvoja ruta direktno na google maps, a ondak posle ucitavanja mozes da analizirash tvoje voznje preku http://www.sportypal.com
Image
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: testiranje Sportypal - gps mapiranje

Post by pedja »

Minimalan zahtev od GPS-a je da ti na terenu pokaze gde si. Nikakva zavisnost od internet veze, mobilne telefonije ili bilo cega sto je van uredjaja nije prihvatljiva. Logovanje predjenog puta se podrazumeva - to se ne moze uzimati kao prednost.
Post Reply