Gledicke planine(samar922mnv) (maj 2005)

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Gledicke planine(samar922mnv) (maj 2005)

Post by KUSHA »

:evil: Utorak treći dan uskrsa.Start je zakazan za 10h u centru Kraljeva.
Pošlo nas je sedmorica.Pravac Kraljevi-Kragujevac do sela Vitanovac
12km odakle skrećemo desno.Posle 3,5km dolazimo do sela Čukojevac odakle se odvajamo levo.Namotavanjem pedala caa.4km stižemo do sela Godačica.Po ulasku u selo strelica pokazuje dalji pravac našeg kretanja,selo ravanica.Od tog skretanja pa do našeg krajnjeg odredišta ima oko 14km.Od toga je jedna trećina asvalt a ostalo makadam.Od Čukojevca do Ravanice i 1km još dalje je blagi uspon.Nakon toga počinje veliki uspon u prvom delu a drugi je može se reći blaži.Izvor ima posle Ravanice i na početku blažeg uspona. :?: 1,4km pre vrha dolazi se na prevoj odakle put pravo vodi do sela Šljivica i do manastira Kalenić.
Nas put odatle vodi desno.Uspon je maksimalan kojim se može voziti bocikla zahvaljujući dobroj podlozi.200m.pre vrha ima vikendica u čijoj bliyini ima izvor.Na samom vrhu ima se šta videti. :arrow: Povratak je moguć bližim putem preko sela Stubal ali mi smo odlučili daljim.Pravac Manastir Ljubostinja-Trstenik.Sve je pod nogu(nizbrdo)22km.Makadam je 10,6km .
Od Trstenika je moguće ići u dva pravca.Novi put preko V.Banje i stari preko Ugljareva iStubla.Ukupna kilometraža 95km.Vreme caa..8h. :lol:
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Post by alazovic »

Svaka čast za turu!

Gledić je super i treba ga više eksploatisati! Dodajem i ja moje iskustvo 8)

Posto sam se živ pojeo što nisam mogao da idem sa vama taj dan, sutradan rano ujutro sam otisao kod drugara Dekija u Milavčiće (na zidarskog Jelenka :) - menjaju ambalažu pa moraju zalihe da se potroše!) a od njega dalje preko Vitkovca, pa skretanje ka Zakuti, uspon podno vrha Brzak 803mnv (doduše to je bila kombinacija pedalanja i guranja bajka i nisam išao do vrha zbog pretećih oblaka nego sam prošao stazom sa maksimalnih 725mnv), pa SUPER spust do sela Gledić kroz kanjončić nekog bujičnog (tada suvog) potoka.
E, tu me je uhvatila kiša i vetar neverovatne jačine :x Ali kabanica je čekala spremna u rancu i tura je mogla da se nastavi.
Posle kratkog zaustavljanja kod prijatelja u Glediću, put me je dalje vodio kroz Godačicu, Čukojevac (gde je i kiša prestala), Vitkovac i nazad u Kraljevo, taman na vreme da stignem na posao od 4 popodne...

Ček' da pogledam track log - 70km, ukupan uspon 705 metara za 6 i po sati vožnje (4 sata 15 min aktivno, sat i po na pivu i ostalo na uzgrednim odmorištima).

Ovaj deo Gledića je lud za vožnju, gadno je jedino to što puteva ima maltene bezbroj! Na svakih par stotina metara eto nove raskrsnice i bez GPS-a je prosto neverovatno "potrefiti" baš pravi put. Jedni se putevi zatiru a novi probijaju tako da bi jako teško bilo osloniti se samo na kartu i orjentaciju u prostoru...

Pozdrav i vidimo se u šumi :lol:
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Post by alazovic »

A evo i obecanih slika sa ove ture... Nema ih mnogo, ali... bolje ista nego nista :)

http://alazovic.fotopic.net/c573046.html

Pozdrav, alazovic
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
Post Reply