Golija od 24. do 26. oktobra 2008.

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

User avatar
ktm
Freebiker
Posts: 45
Joined: 19 Feb 2007, 22:57
Location: N 45 22,015' E 20 24,053' Zrenjanin

Post by ktm »

bluealek wrote:Željko, jedna od mogućih varijanti bi bila i da ti pokupiš par Beograđana, ako ti to odgovara. Hajde daj još jedan dan da finalizujem spisak zainteresovanih, pa da vidimo kako da se spakujemo da niko ne ide u polupraznom autu.
Sale ,nije problem ako nema dosta automobila . Medjutim savrseno mi odgovara polazak iz NS jer bih zavsio neki privatni posao pre polaska u NS-u.Pozdrav
Željko
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Post by bluealek »

Evo nekog preliminarnog spiska ko sve ide iz kog mesta...

Novi Sad:
1. Emil
2. Gruja
3. Nikola
4. Staša

Zrenjanin:
5. Željko

Batajnica:
6. Igor

Beograd:
7. Nikola Z
8. Bane R
9. Bane B
10. Neša
11. Vlada S
12. Predrag P

Kraljevo:
13. Aca
14. ???

???:
15. Capricorn

To bi otprilike bio spisak na osnovu onoga što se pisalo ovde na forumu i onih koji su me cimali telefonom da mi jave da se pridružuju. U toku dana ću pokušati da verifikujem ovaj spisak, odnosno sve one koji su ostavljali izvesnu mogućnost da neće ići da navedem da se izjasne koliko su sigurni. Ukoliko ostanemo na ovom spisku, treba nam jedan auto za NS ekipu, dva auta za BG ekipu, jedan auto za KV ekipu. Ostaje da vidimo gde se pakuju ostali "slobodni strelci" iz Vojvodine. Ukoliko postoji ikakva šansa da se Željko spakuje kao peti sa novosadistima kako je izrazio želju (mada se bojim da neće moći da spakuju petoro ljudi sa bajsevima), onda bi igor kao sedmi mogao da se priključi BG ekipi (jedan auto sa četvoro, drugi sa troje). Ako novosadisti ne mogu nikako da prime Željka, moraće da se spakuje sa nama, što BG ekipu povećava na osmoro (taman dva auta po četvoro). Dakle dovoljan je moj auto + još jedan koji je dovoljno veliki da primi četvoro. Taj drugi bi mogao da bude Željkov, Baneta Rodića ili Niva Predraga Palčića (u opciji je i Igorov autić, za dve osobe).

Ako se ispostavi da nijedan od pomenuta tri auta nema tehničkih mogućnosti da primi četvoro ljudi sa bajsevima i stvarima, predlažem u tom slučaju da se BG ekipa (dopunjena Željkom i Igorom) rasporedi u 3 auta, po principu 3+3+2.

Toliko za sada, nastavak dogovora u toku dana.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Post by bluealek »

Aco, dodaj na rezervaciju još dva mesta, kreću i moj nekadašnji kolega iz Sveta Kompjutera Goran Krsmanović i njegova žena. S tim što oni ne pedaliraju, čovek će se našom ili nekom sličnom trasom provozati svojim novim Jeep-om koji je pazario prošle nedelje.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Post by alazovic »

OK, upravo sam odradio rezervaciju smeštaja na oba mesta, s tim što mi je gazda Dragoslav iz motela Radočelo rekao da su ga neka četvorica biciklista zvali lično - pa smo sad obojica u rebusu da li je to neko sa našeg spiska ili ne, s' obzirom da su ljudi potvrdili da voze sa nama ? :)

Nevermind, večeras ću ja ponovo da se čujem sa Dragoslavom - ima on njihova imena i telefon, pa ćemo da uporedimo.

Ako je to neko ko čita ovaj thread, nek' se samootkrije, iz razloga što sam na Odvraćenici za sada najavio rezervaciju 16-17 mesta - da ne bude da ljudi ostanu bez kreveta! Mirko sa Golije mi je zvučao baš kao da za više i nema slobodnih mesta...

Ajd i ovo - ja ću u Milićima da budem verovatno pre 17h, a možda navratim i malo ranije ako budem išao na uspon na Krivaču. Dakle, kad se svi budete skupili i krenuli možda bi mogli da se prebrojite koliko vas je zainteresovano za večeru i da mi javite, da bi ljudi mogli natenane da sve to spreme. Cena je oko 200 dinara, a možete i da izvoljevate pa da platite više.
Ja nisam neki ljubitelj ribe, ali čisto da napomenem da Dragoslav ima svoj ribnjak sa čuvenom studeničkom pastrmkom :lol:
Naravno da su tu i roštilj i kuvana jela, a na mene je prošli put dovoljan utisak ostavila pita zeljanica i jogurt...

L.A.
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Post by bluealek »

alazovic wrote:OK, upravo sam odradio rezervaciju smeštaja na oba mesta, s tim što mi je gazda Dragoslav iz motela Radočelo rekao da su ga neka četvorica biciklista zvali lično - pa smo sad obojica u rebusu da li je to neko sa našeg spiska ili ne, s' obzirom da su ljudi potvrdili da voze sa nama ? :)
Možda neki ciklonauti, pa neće da larmaju o svojim "izdajničkim" namerama, da se ne pročuje? :wink: Šala mala 8)

Što se klope tiče ja sam naravno zainteresovan za zeljanicu, pomenuti jogurt, domaći sir i raznorazne travke, a Goran mi je javio da su njih dvoje zainteresovani i za pastrmku i za roštilj, tako da će Dragoslav svakako imati pune ruke posla.

Ja ću sad lagano da krenem da zivkam ljude telefonom, mislim da je to najracionalniji način da napravimo raspored po kolima i konačan dogovor. Ako se nekome ne javim može biti da sam prevideo da nemam njegov telefon (mada mi se čini da ih imam sve), pa me slobodno zvrcnite. Kad napravimo konačan raspored, okačiću informaciju o tome. Deluje da će ovo biti najmasovnija FB biciklijada poslednjih godina, što samo dokazuje da u dogovaranje vredi krenuti bar jedno mesec dana ranije i da plan treba jasno i što bolje ilustrovano izložiti...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Post by bluealek »

Drugari, ako neko od vas slučajno ima neki stari (malo istegnuti) lanac za devetofaz, neka se javi Banetu na 064 1559551 ili 011 3184654 što pre.

Nabavio je čovek nov, ali mu se ne uklapa sa starim zupčanicima, tako da će morati da menja sve. A svoj stari lanac je uništio. Uglavnom mu od toga zavisi hoće li moći da krene sa nama na turu, pa bih molio da čoveku pomognete, ako ste u mogućnosti...
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Evo ja dodajem jos dvoje ucesnika,iz Nemacke,cime ce ova tura dobiti i svoj internacionalni karakter ;-)
U gostima imam Dzesiku i Karstena iz Nemacke,koji su na proputovanju biciklima,
a stigli su preko Novog Zelanda,Tajlanda,Laosa,Kine,Mongolije,a zatim su vozom preko Rusije stigli do Rumunije,odakle su krenuli uzvodno Dunavom.
Trebali su u petak da krenu dalje,ali sam im ja predlozio da podju sa nama,i upoznaju jos malo ove nase lepe zemlje,na sta su se oni bez mnogo dvoumljenja slozili :)

Dakle,nas troje krecemo mojim autom.Hvala Vladi S za nosac! :-)
Mislim da cemo najverovatnije ici Ibarskom od samog BGa

Koliko sam shvatio,treba sa Ibarske skrenuti ka manastiru Ravanica,i onda samo pravo 24-25km od skretanja u Uscu ?
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

A da,mozete i nas troje da pisete za kakvu veceru.Zeljanica i jogurt odgovara :D

Btw,ima te li koordinate motela ? Karsten ima GPS,pa ako se slucajno zagubimo .. ;-)


Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Post by bluealek »

Nakon prvog kruga konsultacija (nisam se još sa svima čuo), deluje da je situacija sledeća:

Novi Sad:
1. Emil
2. Gruja
3. Nikola
4. Staša ?
-----------
Emilov auto

Batajnica:
6. Igor
7. Džesika
8. Karsten
------------
Igorov auto

Beograd:
9. Nikola Z
10. Bane R
11? Bane B (neizvestan zbog lanca)
(Neša odustao)
12. Vlada S
13. Predrag P
14. Sale V

Zrenjanin:
15. Željko
-------------
4-oro u moj auto
3-oje u Željkov auto
(sutra ćemo da napravimo raspored ko ide u koji)

Kraljevo:
16. Aca
17. ???
------------
Acin auto

Beograd (nebajkerska ekipa):
18. Goran
19. Sandra
------------
Goranov auto

???? (misteriozni bajkeri iz misterioznog mesta):
20. ???
21. ???
22. ???
23. ???
------------
Misteriozni auto/voz/bus

Nadam se da ovo Igorovo dodavanje gostiju iz Nemačke neće iskomplikovati situaciju oko smeštaja? U tom slučaju ćemo morati malo da se stisnemo, odnosno da neko od nas spava u vreći na podu. U prvom sabiranju sam izostavio da stavim sebe na spisak...

U svakom slučaju, sad smo na samo korak od finalne kombinacije. Sa Željkom sam dogovorio da iz Beograda krenemo u petak oko 17h, a tačnu strategiju sakupljanja ćemo da napravimo kad odredimo distribuciju po kolima (bilo bi dobro da budemo što racionalniji, imajući u vidu da je u to doba dana u Beogradu enormna gužva).
User avatar
VladaS
Freebiker
Posts: 117
Joined: 26 Sep 2008, 21:32
Location: Beograd
Contact:

Post by VladaS »

Btw,ima te li koordinate motela ? Karsten ima GPS,pa ako se slucajno zagubimo .
Igore udrobi trek voznje kod njega, cini mi se da pocinje upravo od motela, pa kad dodjete do 'linijice' eto vas na startu, a gps ukljuci negde kod Usca odnosno Ivanjice :wink:

Ja bih mogao poneti vrecu ako zamirise da bi mogla zatrebati.
Nikola
Freebiker
Posts: 148
Joined: 29 Aug 2008, 17:23
Location: Novi Sad

Post by Nikola »

Staša ne ide...

Ajd da pitam pošto sam sad zaključio da nisam u mogućnosti da stavim nosač za bisage....jel treba vreća za spavanje ili ne.. video sam sliku doma na odvraćenici i izgleda sasvim pristojno... izgleda da ću sve stvari morati da nosim u rancu... ima da se otelim... mada kad bolje razmislim i ne treba toliko puno stvari....

ps: ajde ako neko ima alat za lanac da i to ponese za svaki slučaj... ja sam menjao lanac isto ove nedelje...
Nikola
Freebiker
Posts: 148
Joined: 29 Aug 2008, 17:23
Location: Novi Sad

Post by Nikola »

ustvari video sam neki hotel odvraćenica...e sad dal je to to..
User avatar
ktm
Freebiker
Posts: 45
Joined: 19 Feb 2007, 22:57
Location: N 45 22,015' E 20 24,053' Zrenjanin

Post by ktm »

Ljudi ja moram u petak poslom u NS ,ako Stasa ne ide meni bi vise nego odgovaralo da putujem sa novosadjanima .Emile da li sada definitivno imas jedno mesto ili ne ?
Drugo pitanje ,da li neko od beogradjana koji idu osim Sase ima kola u varijanti da se ja vozim sa Emilom ?
Ovom varijantom bih sebe postedeo puta NS -ZR -BG + ....
Željko
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Post by bluealek »

Vreća u načelu nije neophodna, a ako neko od ekipe odluči da ponese neki "višak" stvari koje mu nije zgodno da nosi na bajsu mislim da će Goran to parče prtljaga rado primiti u svoj auto, pošto praktično vozimo istu trasu i na istim mestima noćimo.

Koliko sam informisan, na Odvraćenici ima više objekata, a kako se tačno zove ovaj u kome mi spavamo Aca će najbolje znati.

Ok, vidim da se i Željko oglasio i izjasnio. Od nas šestorice preostalih iz Beograda (iskreno se nadam da nas neće ostati samo petorica, jer je to mnogo za jedan auto, a malo za dva), mislim da nas je bar 4-5 sa kolima, tako da ćemo lako da smislimo ko uskače umesto Željka. Bane Rodić koliko se sećam na Pasatu ima nosač za tri bajka, Predrag Palčić takođe na svojoj Nivi kako mi je saopštio ima nosač za tri bajka. Videćemo ujutro.
Last edited by bluealek on 23 Oct 2008, 00:07, edited 2 times in total.
User avatar
VladaS
Freebiker
Posts: 117
Joined: 26 Sep 2008, 21:32
Location: Beograd
Contact:

Post by VladaS »

da li neko od beogradjana koji idu osim Sase ima kola u varijanti da se ja vozim sa Emilom ?
Ovom varijantom bih sebe postedeo puta NS -ZR -BG + ....
Pa imam ja, ali uz moj bicikl mogao bi jos jedan, uz skidanje tockova i sedista. Ali opet ostaje jos jedan?
Post Reply