Pozarevac-Divcibare-Tara-Zlatibor-Pozarevac

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Pozarevac-Divcibare-Tara-Zlatibor-Pozarevac

Post by rajko55 »

Evo mene posle lepe ture odradjene od utorka 29 jula u 5.30 i petka 1 avgusta u 18 casova.Bese ludo i nezaboravno,navozao sam se brda i brda.Tura je isla preko Mladenovca,Valjeva pa preko Rajkovica na Divcibare a sisao samsa Uzicke strane pa za Kosjeric,Seca rijeke pa za Vardu uspon samo takav ali iznenadjenje na vrhu umesto odmora i lepog spusta,put posut tucanikom jedno 5 km propevale su mi kocnice do asvalta.Ali posle voznje uz Drinu i lepih predela sve se zaboravi.Posle Bajine baste i elektrane Perucac svi su mi pricali da cu da guram bajs uz serpentine ali sam za 1 sat i 55min. izvezao bajs na Mitrovac na Tari a tamo milina.Zato je hotel Tara ruina a Omorika zivi od stare slave,jedino sto vredi je lepota predela.Sa Tare voznja na Mokru Goru i Mecavnik,tunel se radi pa se vozi okolo brda i dobrih uspona pogotovo u povratku ali vise se vidi sa bajsa jer se mnogo vise ide po brdima nego voz sargan koji dosta sece kroz tunele.I na kraju voznja na Zlatibor gde jezero smrdi samo tako.U povratku iznenadjenje izmedju Markovca i Svilajnca etno restoran Shashavac ali je klopa super pa ga preporucujem. Pozdrav od Rajka http://turneja2008.fotopic.net/c1554522.html
Post Reply