Fruška gora preko Futoga, 17.03.07!

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
markowe
Freebiker
Posts: 52
Joined: 19 Apr 2006, 14:23
Contact:

Fruška gora preko Futoga, 17.03.07!

Post by markowe »

Loš odziv, kako sa foruma, tako i među mojim prijateljima (pokvaren mi bajs, imam da učim, bolestan sam itd.) nije me sprečilo da se otisnem u solo vožnju po Fruškoj gori po prelepom martovoskom (?!) vremenu!

Vožnja je išla - Novi Sad - Ribnjak - Futog - Begeč (greškom!) - Futog - skelom do Beočina - beskrajni uspon prema Letenci - Brankovac - Zmajevac - Venac - Čortanovci (kod Zole na "osveženje") - N. Sad.

Uživancija, kao i uvek, u majci sve vreme, a pređenih 85km će mi dobro poslužiti kao trening za naredne vožnje. Samo ne znam kako će mi se pridružiti ova moja kilava ekipa!

Evo jedne sličke tog "beskrajnog" (9km) uspona na Letenku:

Image

A malo opširnije (na engleskom) na mom blogu.

Fruska gora rules. Ali... priželjkujem i nešto na dalje staze...

marko
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Šta se žališ, ja nisam nikog mogao da nahvatam na vožnju 'oko Ade' :( Moram da podmažem lanac (!?), spremam sobu, boli me ovo, ne boli me ono, moram na posao sutra, nemam snage, nemam vremena...
markowe
Freebiker
Posts: 52
Joined: 19 Apr 2006, 14:23
Contact:

Post by markowe »

mixitron wrote:Šta se žališ, ja nisam nikog mogao da nahvatam na vožnju 'oko Ade' :( Moram da podmažem lanac (!?), spremam sobu, boli me ovo, ne boli me ono, moram na posao sutra, nemam snage, nemam vremena...
Sve te razumem - zato ubrzano razvijam filozofiju "idi, vozi i ne cekaj druge"! Inače ne bih nikada sedao na bajs...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Post by bluealek »

Eh da... Da smo paranoidni već bismo se pitali "šta to ljudi imaju protiv mene", a u stvari je fora da svako gleda svoja posla i prilično je mala verovatnoća da će se baš u istom momentu tebi i nekom drugom sklopiti okolnosti da možete negde da pođete zajedno. Toliko je mogućih razloga protiv, a u ovom pomahnitalom, sve ubrzanijem svetu ti razlozi se iz dana u dan samo množe. Ja sam se doskora kao čudio što se ljudi ne javljaju (čak ni za jednodnevne) vožnjice po nekim fenomenalnim predelima (čak i onda kada naglasim da ja snosim sve troškove puta, a na njima je samo da krenu), ali mi je sve jasnije da svi ti ljudi zapravo nemaju ništa protiv mene, niti im se čini da to gde ih zovem nije atraktivno, nego ih prosto melje točak života i imaju 1000 stvari na pameti zbog kojih se ne odvažuju da krenu, ili su od svega toga jednostavno pre, pre, preumorni.

Tako da, ako imaš želju da ideš na neko lepo mesto, uvek planiraj kao da ideš sam. Pa onda ako ti se nekim čudom neko pridruži, super! :)

Inače, čini mi se da su šanse da se s nekim usaglasiš kada poziv uputiš 1-2 dana pred polazak gotovo ravne nuli, kada to uradiš jedno nedelju dana unapred možda nekog nađeš, a jedine akcije za koje ima šanse da okupiš veću grupu je kad o tome kreneš da razglabaš barem nekih mesec dana unapred. Varijante "ajmo da skočimo negde" su strogo za telefon, i malo navaljivanja i ubeđivanja :wink:
markowe
Freebiker
Posts: 52
Joined: 19 Apr 2006, 14:23
Contact:

Post by markowe »

bluealek wrote:Eh da... Da smo paranoidni već bismo se pitali "šta to ljudi imaju protiv mene", a u stvari je fora da svako gleda svoja posla i prilično je mala verovatnoća da će se baš u istom momentu tebi i nekom drugom sklopiti okolnosti da možete negde da pođete zajedno.
Da, to je potpuno tacno - neke od tvojih najavljenih tura su vrlo primamljive, ali kad se spoje sve druge okolnosti (posao, porodica, zdravlje, vreme, da ne nabrajam) onda je sigurno da je tesko uskladiti se. Mada voznje ne treba najavljivati ni predugo unapred. Mi jednostavno nismo navikli na dugorocno planiranje - obicno su to hirovite odluke tipa, "aj, idemo, pa sta bude!"

Ali jos uvek pikiram barem jednu tvoju turu, Aleče, od onih najavljenih, pre one nase Kopaonik... itd. Ako je taj raspored u Najavama jos uvek aktuelan?
Post Reply