Juzni Alpi

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
Aleksa
Posts: 3
Joined: 01 Mar 2006, 14:12
Location: jako daleko

Juzni Alpi

Post by Aleksa »

Alpski deo N.Zelanda dobija i do 8000 mm padavina godisnje. Valjda kao nagradu sto sam ipak krenuo na dugo odmeravanu turu, nakon sto sam prikupio dovoljno slobodnih dana, para, hrabrosti i nepromocivog svega, ispostavilo se da sam imao neverovatnu srecu sa padavinama: izgubio sam samo jedan dan, a pokisao sam samo 13-tog dana i to gotovo na moje insistiranje da se oprobam i pod takvim uslovima. Posto slike govore vise i bolje nego sto bih ja mogao opisati predivne predele, prilazem sledecu Internet adresu sa slikovitim prikazom:

http://personal.cityu.edu.hk/~mealex/newzealand.htm

Inace isao sam u predsezoni (do 14. decembra), gotovo praznim putevima da bih cesto i zaboravio da eto drum nije gradjen samo za mene. Mada sam nosio kamp opremu tek za rezervu, nisam je koristio (na Air New Zealand se dobije dodatnih 10kg allowance za prtljag ako isti ukljucuje bicikl, skije i slicne rekvizite). Problem za smestaj je sto su "naselja" (od recimo 30 ljudi) veoma retka u doticnoj planinskoj oblasti koja je nacionalni park, sto znatno skracuje dnevne ture (jak vetar ih takodje moze skratiti). Apsolutno otsustvo svake civilizacije po 50-ak km cini nosenje rezerve hrane neminovnim (u NZ se ne sme uneti nikakva hrana). Nocio sam i u nekadasnjim gradovima iz vremena zlatne groznice, ukljucujuci i "Empire Hotel" u stanju raspada (hotela a ne...). Kampova (NZ$5 bez icega, 10-15 sa strujom, kupatilom, kuhinjom...) i "backpacker's" (NZ$30) ima dovoljno da se ne mora imati rezervacija unapred.
markowe
Freebiker
Posts: 52
Joined: 19 Apr 2006, 14:23
Contact:

Re: Juzni Alpi

Post by markowe »

Aleksa wrote:Alpski deo N.Zelanda dobija i do 8000 mm padavina godisnje. Valjda kao nagradu sto sam ipak krenuo na dugo odmeravanu turu, nakon sto sam prikupio dovoljno slobodnih dana, para, hrabrosti i nepromocivog svega, ....
Uf, nije da ti zavidim, ali... Mogao si barem da objavis ovde pre nego sto si krenuo, siguran sam da bi se skupila ekipa sa foruma za put :)

MTB-Serbia
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Fino fino ! :-)

Kazes stigao si Air NZ-om,odakle si krenuo ? mislim odakle si stigao avionom u NZ :->
and yeah,what's up with the strange bicycle ? 8)


`
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Aleksa
Posts: 3
Joined: 01 Mar 2006, 14:12
Location: jako daleko

Post by Aleksa »

IRalic wrote:Fino fino ! :-)

Kazes stigao si Air NZ-om,odakle si krenuo ? mislim odakle si stigao avionom u NZ :->
and yeah,what's up with the strange bicycle ? 8)
`
Igore, zivim u Hong Kongu te sam odatle i krenuo. HK je na pola puta od Evrope do NZ i avioni na toj ruti obicno slecu u HK.
Sto se tice "cudnog bicikla", to je zato sto je na sklapanje iako je normalne velicine sa 26-colovnim tockovima (Dahon Zero-G, lako se nadje na Dahon sajtu). Ovde u HK ga skladistim i prevozim u haubi automobila, skopljenog.
User avatar
Aleksa
Posts: 3
Joined: 01 Mar 2006, 14:12
Location: jako daleko

Re: Juzni Alpi

Post by Aleksa »

markowe wrote:Uf, nije da ti zavidim, ali... Mogao si barem da objavis ovde pre nego sto si krenuo, siguran sam da bi se skupila ekipa sa foruma za put :)
MTB-Serbia
"Markowe", vazi, sledeci put. Nisam znao koliko bi takav poziv bio umesan iz poznatih ekonomskih razloga u Srbiji. Recimo rasturio mi se zadnji tocak po makadamu od glavnog druma do podnozja Fox glecera (uslikanog), popravka me je kostala NZ$320 uz nove specijalne zice deblje pri krajevima, plus prevoz, +... Da i ne govorim sto su i mene sa stranim pasosem gledali sumnjicavo ispod oka i samo sto nisu pitali "a da li zaista ne nameravam da ilegalisem na NZ". Pride, Novi Zeland je od HKa udaljen 10 sati leta, a HK je bar jos toliko od Srbije.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Post by alazovic »

Znaci da te ne zovem kada budem planirao turu oko Gledickih planina :oops:

Respect za ovaj link, ulepsao si mi jedan od tuznijih dana zivota...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Aleksa wrote: Sto se tice "cudnog bicikla", to je zato sto je na sklapanje iako je normalne velicine sa 26-colovnim tockovima (Dahon Zero-G, lako se nadje na Dahon sajtu). Ovde u HK ga skladistim i prevozim u haubi automobila, skopljenog.
Aaaa! sada je sve jasnije :-) pod cudan sam mislio na neuobicajen ram :) mnogo dobra stvar :)

I ja mastam o jednom malom folderu,samo recumbentu ;)
kako se ne bi vise cimao sa kondukterima oko naplate prevoza bicikla u vozu ..



Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Post Reply