East Euro Cyclo Trip 2015

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

East Euro Cyclo Trip 2015

Post by LongDistance »

28.05.2015. - 05.09.2015.
~7500km~

Srbija - Estonia
https://www.facebook.com/media/set/?set ... a79b43ca3c

Estonia - Srbija
https://www.facebook.com/media/set/?set ... ed7c18f8d2

Image

Rumunija - Posto sam se trudio da izbegnem Karpate uglavnom sam vozio kroz neke manje zanimljive predele. Zanimljivo je bilo u zapadnoj Rumuniji videti one stare romske kucice sa interesantnim krovovima. Voda je veoma loseg ukusa. U nekom selu sam natocio pola litra neke vode i popio skoro sve na eks... i tek onda kada me je sustigao neki metalni ukus shvatio sam da to i nije bila bas najbolja odluka. Tri dana nisam mogao da izbijem taj metalni ukus iz ustiju. Kao kada bi ste pili vodu u koju su par dana bili natopljeni oni stari potamneli novcici. Muka mi je i sada kada se toga setim :) Ono sto je bilo ekstra je sto sam kod nekog lika probao bostan iz tursije. Milina... :)))

Ukrajina - Veoma lepa i zanimljiva zemlja. Narocito za ljude koji su se lozili na S.T.A.L.K.E.R. igricu :) A posto sam ja stara paljevina, u svakom trenutku sam imao osecaj kao da sam u toj igrici :) Putevi najgori moguci. Krater do kratera. Bukvalno, krater do kratera, tako da dobrim delom puta bilo je skoro nemoguce voziti 5 metara pravolinijski. Malo su se trudili da me navuku na tanak led kao nekom indirektnom pricom "Vi Srbi ste dobri sa Rusima" i tako te fore :) Mada sam ja izbegavao te price. Pljuge su oko 40-50 centi… Milina :)

Rusija - Gradovi su ok, zanimljivi, ali izmedju gradova su beskrajne sume i smor zivi. Ja inace nisam neki rusofil, vec mi je to ok narod kao i ostali sloveni, ali sam opet nekako kontao da ako mi bude potrebno da pitam nekoga da postavim sator u necijem dvoristu da cu imati malo bolji tretman. Uglavnom...pridjem tako nekome sa prijateljskim osmehom i spomenem da sam dosao biciklom iz Srbije... i naglasim ono “iz Srbije”... i onda odgovor bude tipa: "Ok... i? "... :) Dok ono sto sam ja ocekivao je vise tipa "Uuuu iz Srbije... dodji da jedes... dodji da pijes... evo ti krevet... ma evo ti i moja cerka da je zenis... Ma dacu ti i zenu svoju ako treba... Ma je*i i mene ako treba samo da ti udovoljim… brate… Srbine"... :)))

Estonija – Ummm… oook… Tallinn mi se najvise svideo od prestonica baltickih zemalja. Ostalo…? Ummm… oook…

Letonija – Ummm…oook…

Litvanija – Ummm … ok… Mada imaju svuda redom neke cudne drvene stubove gde su ugravirani neki likovi ili tako neke cudne … figure… neki kao miks nekih hriscanskih obejezja I paganstva… tako nesto… Raspitivao sam se malo o tome ali nisam dobio najjasniji odgovor.

Belorusija – Minsk se masivno izgradjuje, ali se opet nekako zida u nekom komunistickom stilu. Mada malo modernijem komunistickom stilu. Nesto kao Komunizam V2.0

Poljska – “Kurva” gde god se okrenes. Imamo I mi tu rec, ali neka melodika njihovog izgovora u meni budi osecaj zelje da se lupam cekicem u glavu. Po meni veoma iritantan jezik. Mada je najverovatnije problem u meni. :)

Slovacka i Madjarska – Tamo sam bio ranije tako da se sada nisam trudio da nesto previse obilazim. To su mi bile samo zemlje kroz koje sam jednostavno morao da prodjem da bih se vratio u Srbiju. Ali, naravno, bilo je I tamo lepih trenutaka.


I tako…
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: East Euro Cyclo Trip 2015

Post by LongDistance »

(dopisano) :)
User avatar
chamade
Posts: 11
Joined: 14 Jan 2012, 22:09
Location: Smederevo

Re: East Euro Cyclo Trip 2015

Post by chamade »

Karpati.. šteta što si propustio prelazak preko Karpata. Al' uvek možeš ponovo tamo ;)
Post Reply