Mrlja u organizaciji jučerašnje vožnje po Kučaju

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Mrlja u organizaciji jučerašnje vožnje po Kučaju

Post by pedja »

Nisam imao nameru da budem negativan, ili da kritikujem, baš naprotiv.

Samo mislim da ko god da organizuje neku vožnju ima odgovornost za ono što se na toj vožnji dešava i da je vrlo važno zna gde vodi ljude (da znaje put, da poznaje teren, da zna koliko je zahtevno) i da ljudima realno predočiti šta ih čeka da se ne zaleću u nešto što nije za njih. Ako nekoga povedeš onda treba i da ga dovedeš tamo gde si ga poveo.

Dok su ture organizovane negde dalje ja sam imao samo utisak, ali posle par tura u mom kraju, jasno mi je da su te ture predimenzionisane, i to treba da se naglasi ljudma koji se interesuju da ucestvuju da se izbegnu problemi, pogotovo sa onima koji ne umeju da procene svoje mogucnosti.

Kiksevi uvek mogu da se dese, ali meni se cini da signali tipa da se više ljudi izrazbija na turi ili da neko ostane iza grupe, a koji se ponavljaju, sasvim dovoljni da se vidi da nesto treba da se promeni u organizaciji, a sustina je u onome sto sam vec rekao: prilagoditi ture ucesnicima ili prilagoditi ucesnike turi.
Post Reply