FG - ekstremni krug - kako je bilo - nauk

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

FG - ekstremni krug - kako je bilo - nauk

Post by barda »

Jedan izveštaj sa vožnje i ponovo puno stvari za nauk!

Na ekstremni krug po Fruškoj gori pojavilo se devet bajkera (jedna bajkerka Modesty među njima :D ). Sve poznata lica i jedan novi član Lazar iz Novog Sada koji nas prati i preko cikloberze.
Prvi spust ka Ledinačkom jezeru je jedan od težih, ali srećom, nije bilo blata, pa smo sve prošli ok. Prvi peh se desio da je na mojoj zadnjoj disk kočnici pukla opruga koja razdvaja pakne - i tako sam ostao bez zadnje kočnice skoro na početku vožnje.

Prvi nauk - uvek nositi rezervni pak paknova - tj. potrošne robe (npr. guma, sajla, pločice - pakne) - pogotovo na duže ture

Ok, nastavili smo dalje i u prilično laganom tempu stigli do Rakovačke pećine koja je počela da se obrušava i gde je po najnovijem zabranjem ulaz... naravno od geokeša nema ni traga ni glasa... Pronašli smo jedan novi na samom ulasku...
Počeli smo da se penjemo 13% usponom ka Zmajevcu, na temperaturi koja je rasla...
Na Zmajevcu odlučujemo da skratimo krug (prvo zbog vremena, a drugo i zbog moje kočnice - nezgodno je samo kočiti prednjom po kamenju) i da se asfaltnim putem spustimo ka Vrdniku.
Tu je drugi ključni detalj za nauk. Onako opušteni počinjemo spust i naš novi član Lazar, nažalost, na sekund odluta mislima i jedna krivina na levo ga povuče... i završi preko bicikla udarivši desnom stranom tela u zemlju... Dobro se ugruvao, bolela ga je ruka, teže disao... Posledni izveštaj je da je slomio 4 rebra i lopaticu... Kaže za sada bez operacije...

Drugi nauk - za biciklizam je potrebna puna koncentracija pogotovo na spustu - kada se čovek opusti i posle tehnički težih spusteva kroz šumu (gde više pazi) izađe na dobar drum gde ga povuče brzina

Želimo Lazaru brz oporavak i da nam se ponovo pridruži :!:

Nekada su izveštaji sa vožnji i ovakvi - nije uvek sve sjajno i bajno
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
Modesty
Freebiker
Posts: 69
Joined: 21 Nov 2012, 11:49

Re: FG - ekstremni krug - kako je bilo - nauk

Post by Modesty »

Četiri rebra i jedna lopatica... hmmm... Ako je i od Lazara, mnogo je :? .. Ipak, moram da primetim da smo svi bili presrećni kad smo videli da mu je glava na ramenima, zdrava i prava, sa sve kacigom, da mrda rukama i nogama, sam pokušava da ustane, kičma ok, suvislo odgovara na pitanja... U prvom trenutku Lazar nije mogao da podeli tu sreću s nama :mrgreen: , jer nije odmah ni znao šta ga je strefilo.. Odmah su se zaustavila i dva vozila, vozači su bili i više nego spremni da pomognu. Ipak, Lazar je odlučio da pozove suprugu, te smo mu pravili društvu sve dok mu nismo videli leđa :(
E, šta sad... Nazad se ne može. Nego ti, Lazare, probaj da ishranom povećaš unos kalcijuma, da ti te kosti junačke što pre zarastu, pa se, Bože zdravlja, vidimo makar na zatvaranju sezone, ako je već početak bio kakav je bio.. Želimo ti brz i uspešan oporavak :) !!

Inače je dan počeo jako lepo, okupilo se društvo koje je i opet pokazalo svoju kompaktnost u svakom pogledu, a pridružila nam se i čupava crna kuca koja nas je pratila preko svih uspona, zajedno s nama se spuštala, prelazila prepreke postavljene u šumi za MTB takmičenje, žeđala po popriličnoj vrućini baš kao i mi do prve česme sa pitkom vodom... I opet je Barda pokazao svu raskoš Fruške Gore i njene tajne, duboko u šumi skrivene... Uveče, po povratku kući, slike su se nizale kao na filmskoj traci.. Moram malo da ih zaustavim, hoću da uživam u njima, segment po segment..
Bilo je ovo moje treće druženje sa fribajkerima na Fruškoj Gori..
I opet ću :D
User avatar
Nole
Posts: 156
Joined: 18 Mar 2011, 14:39
Location: Novi Sad
Contact:

Re: FG - ekstremni krug - kako je bilo - nauk

Post by Nole »

Било је то интересантно дружење по великој врућини, Лазар је за тренутак био деконцентрисан и ....
Желим му брз опоравак и надам се да ћемо се видети на затварању сезоне.
Слике са вожње су овде

https://plus.google.com/u/0/photos/1167 ... 9250802065
Last edited by Nole on 20 Jun 2013, 19:54, edited 1 time in total.
Modesty
Freebiker
Posts: 69
Joined: 21 Nov 2012, 11:49

Re: FG - ekstremni krug - kako je bilo - nauk

Post by Modesty »

Evo nešto fotkica i od mene

https://picasaweb.google.com/1122580265 ... Gori162013
lucky
Posts: 1
Joined: 22 Aug 2013, 21:00

Re: FG - ekstremni krug - kako je bilo - nauk

Post by lucky »

Posto sam, na zalost, bio "zvezda" ove voznje zelim da kazem nekoliko reci.

Posebno zelim da istaknem kolegijalnost i da se zahvalim svim ljudima ( koje pre ove voznje nisam poznavao ) na podrsci i pomoci koju su mi pruzili kada mi je to bilo potrebno. Hvala vam puno.

Samo da potvrdim ono sto je barda stavio kao nauk. Pao sam na putu kojim sam prosao vise od 50 puta, sto autom, sto biciklom. Bio sam opustem i trenutak nepaznje je doveo do pada. Posledice pada ( u fizickom smislu ) su: pneumotoraks, slomljena lopatica i sest rebara. Proveo sam 12 dana u bolnici i oporavak jos uvek traje. Za sada sve ide dobro. Moje iskustvo kaze: opreza nikad dosta posebno na spustevima koje dobro poznajete.

Uzivajte u lepim voznjama. Za mene je ova sezona zavrsena.
Post Reply