Djerdapska tura Požarevac-Kladovo

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
chamade
Posts: 11
Joined: 14 Jan 2012, 22:09
Location: Smederevo

Djerdapska tura Požarevac-Kladovo

Post by chamade »

Vožnja je bila još 18/19 aprila ali tek sad je došlo na red da se opiše dvodnevno putešestvije.
Možda ni sad ne bi bilo objavljeno,medjutim ovome je kumovalo ovo što se vidi na slici :mrgreen:
DSC02215.jpg
Skrših se pre neki dan u socijalnom ?!? kao indijanac i sad imam vremena za piskaranje.
Do Požarevca otišao sam autom jer je na turu išla i moja sestra iz Požarevca. Kao što obično i bude kasnili smo 2,5h u startu ;
1. sestra je u 7h ujutro skinula bajs sa kuke koji je bio okačen 6 meseci (toliko nije ni vožen) nakon čega je usledilo podmazivanje zardjalog lanca,štelovanje zadnjeg menjača.
2.Tad smo ustanovili i da njen ranac ne može na pak treger koji je isuviše uzak (namenjen je samo za bisage sa kukama).
3.Nakon svega toga primetim da je prednja guma mekana (pretpostavim od stajanja) i pritom je naduvam...medjutim Marfi uvek dežura :mrgreen: i to smo saznali nekih 20-ak minuta kasnije.

Krenusmo nekako oko8,30h i nakon 2 km onaj Marfi se javio...guma koju sam naduvao upravo se ispuvala. Uhvatim se pumpe i navalim ali...koliko vazduha udje toliko i izadje. Uzmem od nje rezervnu gumu (kupila je 2 po mom savetu) ALi...opet Marfi :mrgreen: sestra kupila pogrešne gume 40/40-622 sa dunlop ventilom a na njenom corratec-u 32-622 sa presta (uskim) ventilom-a kod mene auto ventil (ne može da udje u felnu na njenom bajsu :mrgreen: )
Zovnem zeta...on seda u auto,dolazi do nas,uzima gume i ode u Požarevac (mi smo u nekom selu 7-8km od Požeevca). U medjuvremenu izvadim gumu koja je pukla kod samog ventila (neko je izgleda vozio polupraznu). Posle skoro 1 sata čekanja stiže guma koju za čas ubacim i nastavljamo dalje tek u 10.05h.
Sve ovo desilo se zbog sestrinog nerazmišljanja jer kreće na put sa nespremnim i neproverenim biciklom koji se 6 meseci nije vozio
Zbog kašnjenja nismo mogli stići do kraja dana u Kladovo već smo zanoćili u Tekiji oko 21h sa preveženih 152km. Ujutro nastavljamo ka Kladovu,ispijamo po kaficu i krećemo nazad jer nas je tog dana čekAao put od gotovo 200km (do Kladova 22km +od Kladova do Požarevca 175km). Mrak nas je stigao oko 20h kod Velikog gradišta i ostatak puta prevezli smo po mraku...naravno uz pomoć mog prednjag i zadnjeg svetla jer se ispostavilo da na sestrinom biciklu čak ni svetla ne rade (opet zbog toga što nije pripremila bajs na vreme,jelte :evil: ).
Sve u svemu uprkos sestri i njenoj neozbiljnom pripremanju za dvodnevni put tura je bila lepa-ja sam prvi put vozio kroz Djerdapsku klisuru.
Sestra je platila školu na teži način,a ujedno je saznala kako izgleda dvodnevna vožnja sa rancem na ledjima (i tu me nije poslušala). Ja sam sa druge strane krenuo opušteno...moj uvek spreman i utegnut KTM i oprema savršeno rade posao.

Da ne dužim više...slike možete pogledatu na https://picasaweb.google.com/115233208760685671353
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Post Reply