Стара планина

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
Шипка
Posts: 60
Joined: 02 May 2012, 21:46
Location: Краљево

Стара планина

Post by Шипка »

Од 26.04. до 4.05. ја и Драган Миловановић из Ниша смо прешли око 400км бициклом и око 80км пешке до Старе планине и по Старој планини...28 и 29.04 са нама је возио и Душан Цветков из Димитровграда а од 1-4 маја су нам се придружили Горан Радоњић из Ниша и Драган Ђоковић из Краљева...
26.04. Ниш-Нишка бања-Сићевачом клисуром-Бела паланка-манастир Св.Димитрија у Дивљани-Бабушница-село Стрелац
27.04.село Стрелац-Звонце-кањон Цедилка-село Јасенов дел-Гребен Асеново кале(1033м)-Ветренско језеро-Звоначка бања-Трнско Одоровце-кањоно Јерме-манастир Поганово-манастир Суково-Димитровград
28.04. Димитровград-Радејна-Смиловско језеро-Смиловци-Одоровци-Гуленовци-опет Смиловци-до напуштеног рудника у селу Мазгош-Мојинци-преко Видлића-Влковија-Доњи Криводол-Горњи Криводол-кањон Колник и Скок стене-Изатовци-Каменица-Сенокос
29.04 обишли водопаде на Воденичкој реци-Скок,неименовани водопад и Ивков Вир,затим успон на Сребрну главу(1932м)-најисточнија тачка Републике Србије,обилазак мало познате пећине Света вода,Сенокос-Каменица-Изатовци-Славиња
30,04 Обилазак кањона Росомачки лонци(Славињско грло)-Височка Ржана-Рсовци-обилазак пећинске цркве на брду Калик,затим обилазак стабла Црног бора старог неколико векова на локалном гробљу-Височка Ржана-манастир Височка Ржана-Јеловичко врело-Брлог-Дојкинци
1.05 Дојкинци-Арбиње и обилазак водопада Тупавица,Драганов вир и Јаришор...Због високог водостаја Дојкиначке реке на месту где је некада био мост нисмо могли да пређемо на другу страну и да наставимо пут ка Копрену и Копренском водопаду што нам је био циљ...зато смо велики део дана изгубили тражећи алтернативне путеве прво до Копрена када смо наишли на неки повећи водопад на неком потоку а затим смо покушали и на супротној страни да негде изађемо према Белегама или Крвавим барама да би наставили ка Топлом долу али увек би наилазили на слепе путеве тако да смо се вратили у Дојкинце...
2.05 Дојкинци-Брлог-Височка ржана-Рсовци-Пирот-Темска-обилазак водопада у близини Темске-кањоном Темштице до Топлпг дола
3.05.Топли дол-Чунгуљски водопад-Крмољски водопад-Куртулски водопад-Доњи пиљски водопад-и уз реку до Горњег пиљског водопада...повратак до Топлог дола када је почело велико невреме и грмљавина
4.05 Ниш-Краљево(возом)
https://plus.google.com/u/0/photos/1165 ... 6837768849
dzindzin16
Posts: 36
Joined: 24 May 2013, 16:45
Location: Cicevac

Re: Стара планина

Post by dzindzin16 »

pozdrav svima .. stalno pratim nekoliko nasih sajtova u kojima se opisuju avanture u prirodi pa posto i sam ponekad napravim autom neko malo putesestvije van asfalta imam poneko pitanje .. Sipka avantura ti je cudesna a fotografije fenomenalne .. konkretno mene zanima koliko se kilometara moze voziti lada niva sa novim vli-5 gumama od Dojkinca prema Arbinju i da li ikako postoji varijanta da se tim putem ili sa nekom manjom obilaznicom dodje do Toplog dola,jer sam vec procitao iz vasih avantura da arbinjske mostice jos nisu popravili tj ponovo uradili? ... a opet mozda i kroz Arbinje i ne treba zbog svoje specificne lepote ni omoguciti prolaz automobilima i ostalim kopacima puteva ... hvala unapred na odgovoru ..
Шипка
Posts: 60
Joined: 02 May 2012, 21:46
Location: Краљево

Re: Стара планина

Post by Шипка »

Па на то питање би најбољи одговор могао да добијеш од Bluealeka пошто се он најбоље разуме у четвороточкаше а и често организује Jeep ture како на Старој планини тако и на другим планинама...а већи део Арбиња можеш обићи Ладом нивом јер није нешто претерано захтеван терен све док не наиђеш на први порушен мост :?:
Post Reply