Loznica-Rajac-Ravna gora

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
night rider
Posts: 19
Joined: 17 Oct 2005, 00:40
Location: Loznica

Loznica-Rajac-Ravna gora

Post by night rider »

E, pa bilo je krajnje vreme da posle onih ludih kiša dođe i lepo vreme i da, već jednom, krenemo put Rajca.
O Rajcu smo čitali u novinama, internetu i gledali na TV, tako da smo bez razmišljanja odlučili da prve lepe dane posvetimo toj planini.

Krenuli smo iz Loznice u petak 12.05.2006.godine oko 08,00 časova, a u Zavlaci nas je čekao Mile vatrogasac, novi član družine, inače čovek koji se dugo godina bavi biciklizmom (nažalost, nema uslova da svoje priče postavi na forumu, a prošle godine je prošao kompletno hrvatsko primorje i Hrvatsku).

Vreme predivno i oko 13,00 časova stižemo u Mionicu i svraćamo do šefovog butika "MT" - koji se nalazi u centru Mionice, veoma povoljne cene, kvalitetna roba, ljubazno osoblje i brza usluga - sve to na jednom mestu - u butiku "MT" Mionica (eto šefe, ja izreklamira radnju, a ti se pred naš odlazak u Rumuniju oduži kako si obećao).

SVI KOJI BUDU VOZILI PUTEM OD VALJEVA KA MIONICI, POSEBNU PAŽNJU DA OBRATE NA PRUŽNI PRELAZ, JER PO SPUŠTANJU RAMPE VOZ PROLAZI NAKON 10-tak SEKUNDI.

Mile inače ne vozi kao mi, on odmara na svakih 30-tak kilometara, tako da mu nije prijalo što nismo pravili pauzu od Mionice do sela Slavkovica. Pitomo selo podno Rajca, slikamo se, kupujemo pivo i raspitujemo za dalji put. Kažu da do planinarskog doma ima oko 4-5 km.

Mogu reći da je put od Slavkovice do doma veoma...., znači, sve vreme je uspon, tako da nam nakon pređenih, oko 115 km nije prijalo ovih 4 km.

No, stižemo oko 16,00 časova u planinarski dom "Čika Duško Jovanović" , smeštamo se u trokrevetnu sobu, dogovoramo redosled tuširanja.
Nakon toga šetamo stazama koje su dobro obeležene i raspitujemo se za put do Ravne gore (koja nam je bila u planu za sutra).

Sutradan ustajemo oko 06,30 i u 07,15 krećemo u selo Ba, pa kako nam rekoše nakon 20-tak kilometara stižemo na put za Ravnu goru. Takođe, i taj put ima dosta uspona, ali je mnogo drugačije u odnosu na juče.

Tog dana je na Ravnoj gori održavan skup pristalica SPO, SdPO, SPPO, SPODP (i šta ja znam koga još).

Nešto slično još nisam video, bilo je mnoooooogo ljudi, autobusa, automobila, tako da ni mi sa biciklima nismo uspeli doći do crkve i centralne bine (iako nam je to bio cilj). Nakon slikanja krećemo put sela Struganik i rodne kuće vojvode Mišića, gde se, naravno slikamo.

Eto, kratka priča kojom nisam ni hteo opisivati Rajac, jer se on ne može opisati, to treba videti.

Ljudi, idemo li u Jaši?

http://radovansphotos.fotopic.net/
User avatar
Jovanovic
Freebiker
Posts: 128
Joined: 09 Apr 2005, 21:26
Location: šabac
Contact:

Post by Jovanovic »

u Zavlaci nas je čekao Mile vatrogasac
Hej, je l to Mile iz Krupnja, koji me ispratio na Jagodnju pre 2 godine kad sam išao na Taru (Vidi priču Kroz zapadne srpske zemlje) :D ?
User avatar
night rider
Posts: 19
Joined: 17 Oct 2005, 00:40
Location: Loznica

Post by night rider »

Izvini sto nisam ranije odgovorio, bio sam odsutan, a inace to je taj Mile.
Post Reply