Dunavska ruta

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
dijamantino
Posts: 5
Joined: 26 Sep 2010, 22:12

Dunavska ruta

Post by dijamantino »

Pozdrav svima,ne učestvujem često na forumu ali redovno pratim sve objave,naročito izveštaje sa vožnji.Evo jedne moje vožnje,koju sam izvezao sa mojim drugom Gošom.Vozili smo od Radinca (selo u okolini Smedereva) prema Kovinu,gde smo prešli na levu obalu Dunava.Zatim smo vozili,nešto nasipom pored Dunava,nešto malo dalje od obale,prolazeći kroz Delibatsku peščaru.Naš cilj na levoj obali Dunava je bila Stara palanka.Tu smo sačekali skelu da pređemo na desnu obalu Dunava.Dok smo čekali skelu uživali smo u predivnoj ribljoj čorbi.Na desnu obalu smo prešli u mestu koje se zove Ram.Od Rama smo vozili do Viminacijuma,arheološkog nalazišta iz doba Rimljana.Nažalost nismo mogli da obiđemo ceo lokalitet,jer smo izgubili dosta vremena čekajući skelu.Od Viminacijuma smo vozili do Požarevca gde smo ubacili bajseve u voz i vratili se kući.Sve u svemu smo se lepo proveli,izvezli nekih 100 km,uz mram priznati vrlo jak vetar koji nas je pratio levom obalom duvavši nam u lice i otžavajući nam vožnju.Evo nekoliko slika koje nemogu da Vam prenesu naše emocije i zadovoljstvo vožnjom,ali mogu da vam pokažu neke zanimljive detalje sa vožnje.

https://plus.google.com/photos/10163353 ... 9930130721
User avatar
Nole
Posts: 156
Joined: 18 Mar 2011, 14:39
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Dunavska ruta

Post by Nole »

Врло лепо, летос сам прошао аутом скоро истом рутом као ви и баш сам размишљао како би било интересантно проћи то бициклом.
User avatar
Shone
Posts: 15
Joined: 09 Nov 2011, 20:15
Location: Negotin

Re: Dunavska ruta

Post by Shone »

Sjajna vožnja .... Dunav je uvek inspiracija za vožnju bicikla ! Komplet deonica EuroVelo 6 rute koja prolazi kroz Srbiju je prelepa za vožnju....
Post Reply