Greece 2012

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
Shone
Posts: 15
Joined: 09 Nov 2011, 20:15
Location: Negotin

Greece 2012

Post by Shone »

Konačno smo "skockali" jednu priču u vezi našeg puta do Grčke. Ima nešto malo fotografija, a tu je i jedan shaky video u trajanju od celih 42.min.
Lepo smo se proveli !

Pogledajte !!! http://www.rbk-negotin.net/nase-ciklova ... reece-2012

pozdrav !
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Greece 2012

Post by LongDistance »

Sve pohvale za voznju :)

E kazi mi molim te ova scena na 27:41... Jel to mobilni nakacen na neki punjac ili sta vec? Posto mi ovo na 27:22 lici na neku solarnu plocu..
User avatar
Shone
Posts: 15
Joined: 09 Nov 2011, 20:15
Location: Negotin

Re: Greece 2012

Post by Shone »

LongDistance wrote: E kazi mi molim te ova scena na 27:41... Jel to mobilni nakacen na neki punjac ili sta vec? Posto mi ovo na 27:22 lici na neku solarnu plocu..
Da, to je punjač, klasični, od 12V koji ima priključak za auto upaljač. Struju vuče iz gel akumulatora od 5A-12V ! Akumulator dopunjavamo pomoću onog solarnog panela kojeg si video na snimku. Totalno samo energy independent !!! Solar puni 0,3A pri dobrom suncu, što će reći, za 3 sata punjenja oko 1A, tako da možemo da pri dobrim uslovima vratimo oko 2A bez problema. U prevodu, baterija mob. telefona kapaciteta 900mAh radnog napona od 1.7V "popije" 1.5A iz akumulatora. Imamo nešto i od rasvete, one male led diode od 0.3W koje rade na 12V. U principu nije nam nešto, bog zna, trebalo ali je lepo imati na raspolaganju koliko-toliko obnovljive energije. Naravno, imali smo i lampe za na glavu ali ovo je stvarno extra rešenje. Vazda ćemo u buduće eksperimentisati sa solarima, jer glad, a bogami i žeđ za energijom je sve veća. U budućnosti, i to mnooogo bliskoj, čekaju nas razna čudesa u vidu gedžeta, pogotovo za nas bicikliste.
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Greece 2012

Post by Gruja »

Odlična tura i vrlo zanimljiv opis. Svaka čast!
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Greece 2012

Post by LongDistance »

Sad malo idem offtopic, ali da li znas (ili neko drugi) ako kod nas ima da se nadje neki dinamo kojim moze da se puni mobilni?

Ja sam kao nesto pravio sopstveni energy pack sa punjivim baterijama, a punjenje se vrsi preko baterijske lampe koja se puni rucno motanjem rucice, a ima izlaz za kabl koji sam povezao sa tim cudom.. uglavnom da skratim pricu, ovo sto sam ja napravio solidno radi, ali covek mora da crkne da satima rucno mota. Dobro je kao neko kratkotrajno resenje u slucaju nuzde, ali nije funkcionalno za punjenje mobilnog ili mp4 playera do 100% kapaciteta energije.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Greece 2012

Post by barda »

Evo još jedne pohvale za morsku akciju, ali i za odličan video - grafika mi je baš bila super :D

Samo napred i da sledeće godine istražimo i vaš kraj (čitaj: da organizujete neku turu) :wink:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
Shone
Posts: 15
Joined: 09 Nov 2011, 20:15
Location: Negotin

Re: Greece 2012

Post by Shone »

barda wrote:da sledeće godine istražimo i vaš kraj (čitaj: da organizujete neku turu) :wink:

Pravo da ti kažem, bilo je u planu da organizujemo jedno druženje. Dosta toga smo interno dogovorili... vožnje, smeštaj itd. ali nikako da uklopimo to kalendarski. Ostaje SIGURNO da ćemo na proleće organizovati trodnevno druženje (ovo mu dođe kao prednajava). Na vreme ćemo najaviti događaj tako da ljudi koji bi došli isplaniraju svoje vreme.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Greece 2012

Post by barda »

Ok, držim te za bicikl :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
Post Reply