Transilvanija 2012 - avantura bez granica

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Transilvanija 2012 - avantura bez granica

Post by bluealek »

Drago mi je Barda da ti se dopada 8) . Jedva čekam juli i novu dvonedeljnu ekspediciju kroz Karpate - ovoga puta idemo daleko na sever i istok, u delove koje nismo ni zagrebali u prethodne tri godine. Prosto je neverovatno kakvo je to prostranstvo divljine tamo, ništa slično ne postoji bilo gde drugde na Balkanu. Tamo imaš neki osećaj potpune uronjenosti u kontinuitet planina koje se valjaju na sve strane, i svaki čas nailaziš na prizore od kojih ti zastaje dah. Mislim da ni tri meseca u kontinuitetu ne bi bilo dovoljno da se zaviri svuda gde po Karpatima vredi zaviriti (mislim na 4x4 varijantu), a biciklom bi, bogami, istraživanje Karpata moglo da potraje i jedno par godina. I to pod uslovom da pedaliraš svakodnevno :wink:
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Transilvanija 2012 - avantura bez granica

Post by barda »

Jeste, prostranstvo je stvarno ogromno, 6 država je uspelo da ih skupi, ali mene i dalje obuzima taj osećaj, kada sam gledao da je to sve manje više isto - Srbija, Bosna, Rumunija.... samo što si ti obišao to sve pa kao najbliža i najveća i najpristupačnija divljina ostali ti Karpati :)
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Transilvanija 2012 - avantura bez granica

Post by bluealek »

Stiže leto, pravo vreme za vodu i pravi način da se završi ovaj prošlogodišnji serijal - u Tekiji na Dunavu :wink:




Vidimo se na jesen sa novom pričom o Karpatima, ovoga puta iz leta 2013! 8)
Post Reply