Zimska bajka na zapadu Srbije

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Zimska bajka na zapadu Srbije

Post by bluealek »

http://freebiking.org/wpg2?g2_itemId=15456

Tokom decembra bio sam u prilici da četiri dana vodim prijatelje iz Izraela kroz zapadnu Srbiju, po planinama koje dobro poznajem. Bilo je to neposredno nakon što je pao prvi sneg, tako da je ta turneja preko Tare, Zlatibora, obronaka Murtenice, oko Sjeničkog jezera i po Zlataru dalo čitavom događaju osećaj prave zimske avanture i iznedrilo neke očaravajuće prizore. Vreme je zaista bilo idealno. To tumaranje po najlepšim predelima zapadne Srbije ostavilo je tako snažan pečat u sećanju, da je odluka da se za Novu godinu ode upravo tamo da se dobro odmorimo od jurnjave tokom čitave 2011. godine bila apsolutno logična. Mesto za svoju novogodišnju bajku našli smo na gazdinstvu Sokolina, gde naši prijatelji Mileva i Milan Davidović žive već deset godina, gajeći koze i konje i živeći zdravim životom. Sokolina je prava oaza mira, jedan od kutaka Tare izdvojen iz vreve Kaluđerskih Bara ili Mitrovca - šansa da se zaista pobegne od svega, u kućici kojoj toplinu daje smederevac, ispunjavajući je mirisom drveta.

Ova kolekcija fotografija nastala je tokom pomenute decembarske turneje, kao i u novogodišnjim danima na Tari, kada, za promenu, nismo imali ambicija da previše lunjamo unaokolo. Uživajte!

http://freebiking.org/wpg2?g2_itemId=15456
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Zimska bajka na zapadu Srbije

Post by barda »

Lep taj zapadni deo Srbije, i čini mi se nepravedno zapostavljen na Freebikingu, pa ću se ja ove godine potruditi da organizujem vožnje baš tu pored Drine, na Tari, Divčibarama... Em lepo, em blizu :wink:

Imali ste sjajno vreme, odlične fotografije, i SNEG!!! Mi ga ovde izgleda, uzalud čekamo... :roll:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
Post Reply