Park prirode Učka

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
Motic
Freebiker
Posts: 30
Joined: 05 May 2008, 13:16
Location: Žagubica
Contact:

Park prirode Učka

Post by Motic »

Kako je ove godine odlučeno da se odmor provede kod prijatelja Željana i Irene u Kastavu kod Rijeke u čijoj blizini se nalazi Učka sa svojim vrhom Vojak sa 1401 m nadmorske visine, nekako je bilo logično poželeti baciti pogled na okolinu odozgo... Biciklu nije bilo teško iznajmiti, za 10 evra dobio sam relativno dobar bajs, kacigu, opremu za prvu pomoć (rezervna guma, lepak, flekice i još neke sitnice), kartu i naravno broj telefona za slučaj većeg problema. Na istom mestu kupio dres i šorc i sve to odneo kući kod prijatelja i sve što je bilo potrebno jeste da svane i da se krene... Krenuo sam oko 7 sati, malo se spustio iz Kastva do Matulja (oko 150 m visine) a onda jedno 25 km uspona do vrha Učke (1401 m), zatim spust na istarsku stranu, pa oko Učke do Plomina gde sam izašao na more i nazad preko Mošćeničke Drage, Lovrana i Opatije do Kastva... Sve ukupno oko 130 km odlične vožnje sa dobrim penjanjem, još boljim spustom, dobrim pogledima na more i Istru i po nekim starim gradom uzput...
evo i malo slika: https://picasaweb.google.com/1020938942 ... MaloIstre#
User avatar
Polar
Freebiker
Posts: 308
Joined: 11 Sep 2009, 18:33
Location: Beograd

Re: Park prirode Učka

Post by Polar »

Taj kraj mi je dobro poznat,ali ga nikad nisam obišao biciklom,pa je ova lepa tura dobra ideja za sledeći put,kada budem išao u Matulji.
Brda
Posts: 25
Joined: 08 Sep 2010, 23:19
Location: Osijek

Re: Park prirode Učka

Post by Brda »

moj doprinos temi ...

http://vimeo.com/27767097
User avatar
Polar
Freebiker
Posts: 308
Joined: 11 Sep 2009, 18:33
Location: Beograd

Re: Park prirode Učka

Post by Polar »

Da se i ja nadovežem ovogodišnjom vožnjom na ovu temu.

Za vreme majskog prolećnog odmora provedenog u Hrvatskoj,iskoristio sam priliku da se provozam po Kvarneru i Istri.
Jedna od vožnji je bila uspon na Učku.
Krug od preko 60 km,započeo sam iz Matulja pa do vrha Učke na 1396 m. Sa Učke sam se spustio na more u Ičićima i uz obalu do Opatije,Voloskog i Preluka vratio u mesto polaska.
Utisci su na slikama:
https://plus.google.com/photos/10525795 ... 1484802993
User avatar
Blaza
Freebiker
Posts: 98
Joined: 04 Jun 2009, 19:40
Location: Beograd

Re: Park prirode Učka

Post by Blaza »

Heh Deki zaboravih da te pitam, kad smo se vozili sa Juhora, jel si imao vremena za valjda se to zove Limski kanal, predivan fjord se prositre sa borovom sumom. To je severinje od te rute kojom si isao. Inace i ja sam se samo ostrio za sad da odpedaliram Istru uzduz i popreko, ali bice vremena i zato. Po mom skromnom misljenju za pun dozivljaj Istre treba malo vise vremena i .... zna se vec sta, da bi se osetio vajb.
:wink:
Motic
Freebiker
Posts: 30
Joined: 05 May 2008, 13:16
Location: Žagubica
Contact:

Re: Park prirode Učka

Post by Motic »

Svaka čast Polar, ideja od pre skoro 2 godine realizovana... sa uživanjem pregledah odlične fotke... lepo je podsetiti se...
User avatar
Polar
Freebiker
Posts: 308
Joined: 11 Sep 2009, 18:33
Location: Beograd

Re: Park prirode Učka

Post by Polar »

Blaza wrote:Heh Deki zaboravih da te pitam, kad smo se vozili sa Juhora, jel si imao vremena za valjda se to zove Limski kanal, predivan fjord se prositre sa borovom sumom.
Planirao sam da napravim krug oko Rovinja koji bi zakačio i limski kanal,ali nisam stigao vremenski.
Uspeo sam zato da provozam krug oko Labina i dobar deo nekadašnje pruge Trst-Poreč,zvana Parenzana.
Biće uskoro i slike u turoteci.
Post Reply