Grza, Samanjac, Kučaj - nedelja 29. maj

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

sssasa
Freebiker
Posts: 116
Joined: 07 Apr 2009, 17:48
Location: pozarevac

Grza, Samanjac, Kučaj - nedelja 29. maj

Post by sssasa »

...i bi voznja,dobra,lepo vreme,dobro drustvo,fotke popodne kad se naspavam jer sam posle voznje morao u nocnu smenu :cry:
User avatar
Milan
Freebiker
Posts: 167
Joined: 05 Jun 2008, 10:23
Location: Nis

Re: Grza, Samanjac, Kučaj - nedelja 29. maj

Post by Milan »

Image

Evo nesto i mojih slika http://hotfile.com/dl/119330622/81f4d27 ... c.rar.html
Pozdrav i vidimo se kod Barde.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Grza, Samanjac, Kučaj - nedelja 29. maj

Post by barda »

Odlična tura, dobro društvo, vreme dobro, puno vode (jezera, potoci, vodopadi), ali za tunel ste unajmili kamion da vam osvetli put :lol:

To nije u avanturističkom duhu :mrgreen:

Da nije možda neko od freebikera bio u tom kamionu :lol:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
Motic
Freebiker
Posts: 30
Joined: 05 May 2008, 13:16
Location: Žagubica
Contact:

Re: Grza, Samanjac, Kučaj - nedelja 29. maj

Post by Motic »

I od ništa ispade dobra tura i to bez kiše ali sa dosta blata i naravno nekih 80 km u nogama (navalili pojedini)...
a što se kamiona tiče, skoro da niko nije hteo, ali ljudi toliko navalili da prosto nismo mogli da odbijemo...

sve u svemu isplatilo se, a evo i mojih slika https://picasaweb.google.com/1020938942 ... j29052011#

e da, da nebude zabune:
Željko iz Žagubice
User avatar
Mladjan
Posts: 39
Joined: 11 Jul 2010, 18:41
Location: Pozarevac

Re: Grza, Samanjac, Kučaj - nedelja 29. maj

Post by Mladjan »

barda wrote:...ali za tunel ste unajmili kamion da vam osvetli put :lol:
Pre ce biti da je bio u pitanju šank na točkovima :lol: . Po asortimanu napitaka kojima je raspolagao u kamionu vozacu bi pozavidela i neka kvalitetnija birtija :) ...poseban detalj prilikom susreta sa kamiondzijom predstavlja njegovo ubedjivanje fribajekera da ne idu kroz tunel već da se penju u kamion...pa onako pod uticajem arsenala pica kojim raspolaže pokazuje na kamionu dokle dopire voda... "nekih 70cm duboke ledene vode" :mrgreen: ma extra...vode inace bilo tek da se pokvase nogice a nije ni bila nesto naročito hladna.
Vožnja i druženje su bili pravo uživanje a i vreme je bilo ok uprkos prognozama. Slika imam nešto malo na telefonu pa ako zavrede postavljanja okačiću link sa njima kasnije.
zare81
Posts: 59
Joined: 16 Jul 2010, 18:06

Re: Grza, Samanjac, Kučaj - nedelja 29. maj

Post by zare81 »

Lepa vožnja. Ima li neko trek da okači, da se vidi kuda ste na kraju išli?
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Grza, Samanjac, Kučaj - nedelja 29. maj

Post by shebez »

Lepa voznja kroz lepe krajeve.
Koliko sam uspeo da prebrojim 16 freebikera se sastalo i provozalo po proverenim stazama Samanjca i Juznog Kucaja. Vreme je bilo oblacno sa pomalo sunca koje se probijalo, mozda i bolje nego da je bilo potpuno suncano. Kise ni kapi.
Ekipa koja je od sumareve kuce produzila do Velike Brezovice izvezla je oko 80km sa ukupno oko 1050 metara penjanja.
Vrlo sam malo slikao kad okacim slike postavicu link.
Evo i trek kuda smo se provozali.
Grza-Samanjac-Velika Brezovica.gpx
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
Polar
Freebiker
Posts: 308
Joined: 11 Sep 2009, 18:33
Location: Beograd

Re: Grza, Samanjac, Kučaj - nedelja 29. maj

Post by Polar »

Još jedna dobra tura.Doživljaj sa dobronamernim kamiondžijama je dodatno podiglo raspoloženje.

https://photos.google.com/album/AF1QipO ... x5QC?hl=sr
Last edited by Polar on 08 Nov 2015, 18:56, edited 1 time in total.
zare81
Posts: 59
Joined: 16 Jul 2010, 18:06

Re: Grza, Samanjac, Kučaj - nedelja 29. maj

Post by zare81 »

Hvala na treku, Shebez! :D
Nešto od toga sam i ja obišao ove godine.
Pozz
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Grza, Samanjac, Kučaj - nedelja 29. maj

Post by Gruja »

Evo linka do Svetislavovih fotografija
https://picasaweb.google.com/svetislav. ... 29Maj2011#

Moje će biti kada uspem da se zavrtim kod kuće duže od sat vremena, a da nije već vreme za spavanje! :?
sssasa
Freebiker
Posts: 116
Joined: 07 Apr 2009, 17:48
Location: pozarevac

Re: Grza, Samanjac, Kučaj - nedelja 29. maj

Post by sssasa »

...fine,taman toliko da vrate osecaje i dozivljaje. A opet dozivljaj i osecaj je bio mnogo doobaaar :)
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Grza, Samanjac, Kučaj - nedelja 29. maj

Post by bluealek »

Šta da kažem sem da mi je pomalo krivo što nisam u nedelju vozio sa vama :? . Koliko mi je drago što ste se tako uspešno samoorganizovali, toliko mi je žao što sve češće propuštam vožnje. No morao sam da idem da prođem ovih 250 km koje sam prošao off-road po Miroču i Homolju, jer da nisam, praktično ne bih bio u stanju u ovom trenutku da ustanovim satnicu i precizan plan za ono što pravim od 1. do 3. jula. Bilo je i tamo zanimljivih otkrića i lepih trenutaka, kao što je spavanje u šatoru na Kununi. Videćete uskoro neke fotke :)

Uzgred, kad se već javljam, a da ne postavljam najavu, jer zapravo i nije najava: Goca ne može da ide sa mnom na Via Militaris ovog vikenda, tako da imam prazan auto, ako kojim slučajem ima zainteresovanih za tako nešto. Da vas podsetim o čemu se radi, tj. kako je to izgledalo prošle godine:

http://freebiking.org/RAZNO/2010/Via_Militaris.pdf
http://freebiking.org/wpg2?g2_itemId=10439

Zvao sam Vlastu, kaže da se prvog dana šparta po Kalafatu, a drugog po Gulijanskoj planini (mada mu na sajtu piše da je Jastrebac u planu za drugi dan).
User avatar
fermax
Posts: 43
Joined: 13 Sep 2010, 19:03
Location: Beograd

Re: Grza, Samanjac, Kučaj - nedelja 29. maj

Post by fermax »

Sale,predpostavljam da od te 4x4 ture može da se napravi i neki predlog za biciklističku turu. Verovatno može da se smesti u dva dana bar pola 4x4 ture. Ako imaš neki predlog,rado bih se motao po tom kraju :)
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Grza, Samanjac, Kučaj - nedelja 29. maj

Post by bluealek »

fermax wrote:Sale,predpostavljam da od te 4x4 ture može da se napravi i neki predlog za biciklističku turu. Verovatno može da se smesti u dva dana bar pola 4x4 ture. Ako imaš neki predlog,rado bih se motao po tom kraju :)
Nemam tačan trek, ali takve stvari je nezahvalno kombinovati, pogotovo kada su drugi organizatori u pitanju. Vlasta obično bira puteve koji su blatnjavi, kameniti i zarasli, gde bi se bajkeri proveli kao bosi po trnju :-(
User avatar
fermax
Posts: 43
Joined: 13 Sep 2010, 19:03
Location: Beograd

Re: Grza, Samanjac, Kučaj - nedelja 29. maj

Post by fermax »

Ko pita,ne skita. A i manje se kalja. :D
Post Reply