Prva prolećna vožnja po Kučaju - kako je bilo?

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
petroslav
Posts: 19
Joined: 26 Feb 2010, 20:40

Prva prolećna vožnja po Kučaju - kako je bilo?

Post by petroslav »

imali smo lep vetrovot dan. putevi suvi ko barut.
većina nas je prošla istu stazu kao prosle godine.
samo ovo je zaista bila laganica, tako da smo do 17h bili u Resavici.
ukupno je bilo 20 biciklista Kraljevo 3, Beograd 3, paraćin 3, Čuprija 5 i Jagodina 6.
nadam se da cemo iduće godine na nekoj drugoj kučajskoj satazi ponovo pedalirati u većem broju,
naravno ponovo početkom aprila.
pozdrav
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Prva prolećna vožnja po Kučaju - kako je bilo?

Post by alazovic »

A evo i nas šestorice iz KV-a i BG-a
BG - Polar, Nikola i Saša D.
KV - Branko, Kuša i ja

Kao što predloži SašaV, ovo samo planirali kao čisto hedonističku varijantu, bez žurbe, lagano... Možda je to malo i zasmetalo ostalima iz PN, ĆU i JA, ali mi nismo mogli protiv nas samih :)

Naša 2 prevoza se sastala negde izmađu Svilajnca i Despotovca, oko 9:15 stigli u Resavicu, oko 15 do 10 smo krenuli ka Pasuljanama, a tek oko 10:40 smo se priključili prorzlim Paraćincima i ostatku ekipe :oops:

Dok smo se spremali u Resavici da krenemo, jedan meštanin nam uzgred reče da na je Pasuljane stigla neka veća vojska, da se spremaju za vežbu, te da ima šanse da neće da nas puste na poligon. Vojske je stvarno bilo, ali tek su se razvlačili po šumarcima - igrice nisu planirali tog dana, mada sam im ja velikodušno ponudio naše usluge kao pokretne mete :lol:

Ubrzo je ekipa van KV-BG tima počela da odmiče, a mi nismo nigde žurili (uzgred, iskreno, nismo znali ni kakav je naš novi kolega imenjak Drakulić kondiciono), te smo uživali preko Pasuljana, Troblan Bare i Brezovice, do ponovnog sakupljanja cele dvadesetočlane ekipe kod Šumskog gazdinstva. Psle ručka i odmora, pozdravili samo se sa Paraćincima koji su izvezli isti krug oko Tilve Palčin, a mi smo preprečili do Valkalucija.

Ja sam osećao žal za onim izvrsnim mestom punim sremuća tik ispod Tilve, ali šta je - tu je, ne može se sve u životu...
Vetar koji nam je od Pasuljana sve vreme duvao u leđa i pomagao u vožnji - sada nam je stajao kao glavni problem u povratku do raskrsnice sa druge strane Velike Brezovice. Odmah sam, uz konsultacije sa Kušom, smislio rešenje - vojnički proboj, forsiranje trase između dva Tajska vrha, direktno u brdo!
Upoznajem Sašu D. da je ovo kratko putovanje u neistraženo u stvari ono što mi tražimo u našim putovanjima! Ne može sve da se isplanira, niti da se ide poznatim i kvalitetnim putevima...
Mogu vam reći - meni je ispalo to kao najlepši deo vožnje, pravi, iskonski FB!!

Zađosmo u šumu, put sve uži, a na kraju se izgubi u moru - SREMUŠA :lol:
Vadim kesu, beremo, jedemo, družimo se, veselimo. Punim drugu kesu sremušom... Upozoravaju me da preterujem... Krećemo dalje...
Izlazimo na deo koji je na GE predstavljen kao livada, kružna površina bez šume, kad ono - ogromna vrtača! Prođosmo jednu, drugu, treću, spojene. Vičemo, slušamo svoj eho. Smetamo životinjama da uživaju u miru i tišini...

Vraćamo se na putić u blizini, ubrzo ponovo vrtača, sa hranilicama i čekom. Konačno se spuštamo na put ispred Valkalucija.
Tamo je ekipa iz Despotovca na izletu. Malo se izležavamo, hvatamo sunce, uživamo... Ko zna kada će Paraćinci, šestorka nastavlja dalje. Idemo ka Prskalu. Neki se penju, neki slikaju, drugi pričaju. Silazimo do Uvirala... Jurimo dalje nizbrdo... Stižemo do parkinga... Pakujemo se...

"Jel idemo kući? Neee!" Gde ćemo sada? Šta ima blizu? Lisine! Neko od nas nije bio - idemo!
Poslednji put kad sam išao na Veliki buk, postojao je samo ribnjak. A sada - ceo etno grad! Sa cenama koje su kao one u velikim turističkim centrima! Kafane na svakom koraku...
Obišli smo vrelo i vodopad, popili po kaficu u "Vodopadu"... Vreme je za povratak kući :oops:

Ja veseo i nasmejan :D Verovatno i ostatak ekipe!

Auh, koliko napisah!
Biće i slika, trekova...
L.A.
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Prva prolećna vožnja po Kučaju - kako je bilo?

Post by bluealek »

Eh Aco, sad kad vidim da si i ti došao još više mi je krivo što nisam bio :( . Ali zaista sam juče poginuo od posla i bilo bi danas belaja da nisam... Elem, htedoh da predložim tu prečicu od Brezovice ka Valkaluciju, ali pošto nisam imao vremena da iscrtam neki trek, pomislih da je bolje da ne zbunjujem ljude. Tamo gde je put nestao imali ste jedno manje primetno odvajanje levo malo ranije, da zaobiđete ogromnu vrtaču i spustite se na onaj put što ide uz bandere sa strujom. A mogli ste i tim putem da naiđete, samo što on ulazi u šumu negde otprilike na pola Brezovice. U svakom slučaju jako lepa varijanta, tuda sam u životu više puta šetao na relaciji od Valkalucija do Brezovice.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Prva prolećna vožnja po Kučaju - kako je bilo?

Post by alazovic »

Video sam taj put uz bandere, ali nismo hteli da prkosimo čeonom vetru, mnogo je bio dalji. Nije imalo šanse da idemo do pola Brezovice.

Što se tiče šumskog puta - Sale, treba da znaš da je Kuša bio sa mnom na čelu, primetili smo to odvajanje, ali smo videli planinarske markacije koje su nastavljale pravo - nama dvojici te sitnice kao što je nedostatak puta nikada nisu puno značile :lol:

Naravno, Kuša i ja smo dodirnuli dno vrtače, a ostatku ekipe smo rekli da zadrže visinu i da prođu levo, obodom šume.
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Prva prolećna vožnja po Kučaju - kako je bilo?

Post by bluealek »

Imali ste još jednu varijantu da se probijete - tamo gde put pred velikom vrtačom zavrće desno i onda ubrzo nestaje, negde levo (kad već počnete da se udaljavate od vrtače) kroz sremuš treba potražiti kolotrage koji se spuštaju ka potoku. Ima 2-3 varijante puteljka koji nije nešto, verovatno je pre za guranje nego pedaliranje, ali se njime brzo spustite u potok i odmah s druge strane je put koji se sa Palčine spušta ka lovačkom domu. Lep deo šume, tuda sam prošetao kad smo ono Bobi, Neša, Dragoljub i ja kampovali na Kučaju za prvi maj pre par godina...
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Prva prolećna vožnja po Kučaju - kako je bilo?

Post by IRalic »

A gde su vam dokazi da ste stvarno bili tamo ? 8)


Pozz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Prva prolećna vožnja po Kučaju - kako je bilo?

Post by alazovic »

Teška konspiracija :)

Biće popodne, ako uspem da se dočepam kuće i fotoaparata...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
MareErceg
Posts: 35
Joined: 15 Feb 2010, 20:41
Location: Bgd

Re: Prva prolećna vožnja po Kučaju - kako je bilo?

Post by MareErceg »

Bez reči puno slika... 8)
budi me iz sna prodire do dna
uzitak ne izkazan to je
burek prazan :wink:
pozzz
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Prva prolećna vožnja po Kučaju - kako je bilo?

Post by rajko55 »

Pozdrav ekipi koja je bila i još jednom da ponovim ljudi najavite bar mesec-dva ranije takve stvari jer bi ekipa iz Požarevca bila brojna da ste navreme objavili,ovakvo smo se kao epidemija raširili na sve strane što na dogovorene vožnje bajka što na planinarenje.
pozdrav i neka se pedale okreću
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Prva prolećna vožnja po Kučaju - kako je bilo?

Post by bluealek »

Rajko, mi javili nedelju dana ranije, a ti i ne javiš kad negde ideš, samo okačiš fotke u fazonu "ja bio" :P

Nema šanse da se nešto više planira dva meseca unapred, sem ako je neki ozbiljan posao...
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Prva prolećna vožnja po Kučaju - kako je bilo?

Post by rajko55 »

Sale slažem se ali bar malo ranije pošto već treba da preraste taj deo u tradiciju otvaranja sezone ,jer ja ipak planiram bar nedelju dve unapred i kad se prijavim kao sad za Rogoznu ja idem ne gazim reč a i još njih nekoliko bi išlo jer je bilo razgovora ali ipak treba bar malo ranije najaviti.
pozdrav i neka se pedale okreću
User avatar
Polar
Freebiker
Posts: 308
Joined: 11 Sep 2009, 18:33
Location: Beograd

Re: Prva prolećna vožnja po Kučaju - kako je bilo?

Post by Polar »

Pošto je Aca lepo i detaljno opisao turu,meni preostaje samo da dodam nekoliko fotografija.
Pozdrav i što više ovakvih vožnji.
https://photos.google.com/album/AF1QipP ... 7H12?hl=sr
Last edited by Polar on 08 Nov 2015, 19:01, edited 1 time in total.
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Prva prolećna vožnja po Kučaju - kako je bilo?

Post by Grujic »

Svaka cast, lepe slike i odlica voznja.
petroslav
Posts: 19
Joined: 26 Feb 2010, 20:40

Re: Prva prolećna vožnja po Kučaju - kako je bilo?

Post by petroslav »

IRalic wrote:A gde su vam dokazi da ste stvarno bili tamo ? 8)


Pozz
НЕШТО ОД ДОКАЗА ИМА НА

http://www.4shared.com/account/dir/3445 ... tml?rnd=97

А У ЛОШИЈОЈ РЕЗОЛУЦИЈИ
http://www.facebook.com/pages/PK-Runoli ... 089?v=wall
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Prva prolećna vožnja po Kučaju - kako je bilo?

Post by alazovic »

Da ne dužim, evo slika 8)
https://picasaweb.google.com/alazovic/Kucaj10April2011#
Sve su georeferencirane, a u Lisinama me je mrzelo da nosim fotoaparat pa sam slikao telefonom...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
Post Reply