Beljanica & Kuchaj 11-12 dec 2010

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Beljanica & Kuchaj 11-12 dec 2010

Post by bluealek »

Malo pojašnjenje - Axel Springer je vlasnik licence za Auto Bild, odnosno izdavač Auto Bilda u Nemačkoj. WAZ (čija je ćerka firma Media Print) je do sada bio zakupac licence za Auto Bild za područja Srbije i Crne Gore, dakle jedini odnos koji smo imali sa Axel Springerom jeste da smo im na godišnjem nivou plaćali neki iznos za pravo da koristimo ime Auto Bild i tekstove iz Nemačkog i ostalih izdanja, bilo tako što ćemo ih doslovno prevoditi ili prerađivati, tj. prilagođavati lokalnim potrebama. Mi dakle ni na koji način nismo bili Axel Springer, kao što ni tebe činjenica da si kupio Jeep ne čini radnikom Jeep-a :wink: . Sada je Axel Springer odlučio da nam više neće iznajmljivati licencu (već će to dati firmi sa kojom se prošle godine fuzionisao, a koja je prisutna sa sopstvenom kompanijom u Srbiji - Ringier), i vlasnik firme Media Print (u kojoj svi mi primamo platu), WAZ, odlučio je da dotičnu ugasi. Da li ćemo mi dobiti posao u Ringieru ili ne, to se njih apsolutno ne tiče. Ako mi pojedinačno - pre svega Slavica i ja - nastavimo da radimo Auto Bild, za čitaoce će to ličiti na nekakav kontinuitet u radu, ali formalno pravno mi smo dobili otkaz u jednoj firmi i potpisali ugovor o radu sa drugom firmom, koja nikakve veze nema sa onom prethodnom. Jel sad malo jasnije?
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Beljanica & Kuchaj 11-12 dec 2010

Post by Gosha »

bluealek wrote:Malo pojašnjenje ...
... vlasnik firme Media Print (u kojoj svi mi primamo platu), WAZ, odlučio je da dotičnu ugasi. Da li ćemo mi dobiti posao u Ringieru ili ne, to se njih apsolutno ne tiče. Ako mi pojedinačno - pre svega Slavica i ja - nastavimo da radimo Auto Bild, za čitaoce će to ličiti na nekakav kontinuitet u radu, ali formalno pravno mi smo dobili otkaz u jednoj firmi i potpisali ugovor o radu sa drugom firmom, koja nikakve veze nema sa onom prethodnom. Jel sad malo jasnije?
Ja sam uspeo sa skontam to oko firmi, ali dobro je sto si pojasnio za ostale koji mozda nisu. Ono sto me sada buni je upotreba [previse] vremena :?: :lol:
Konkretno, da li je ovo poslednje boldovano glagolski oblik/nacin 'potencijal', ili ste vec potpisali ugovor sa Ringierom?

Bilo kako bilo, ponovicu, nema razloga da AB ne izlazi, nema boljeg resenja nego da ga rade oni koji su ga do sada radili...
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Beljanica & Kuchaj 11-12 dec 2010

Post by arxmilan »

ma ja tebi Sale predlazem da ti lepo izbacis neki novi casopis..zapali taj AB i sve ostalo...ima ti o cemu da pises.. neki freelife casopis :D
imas iskustva, imas materijala, hvala bogu bice jos materijala i desavanja... :D
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Beljanica & Kuchaj 11-12 dec 2010

Post by bluealek »

arxmilan wrote:ma ja tebi Sale predlazem da ti lepo izbacis neki novi casopis..zapali taj AB i sve ostalo...ima ti o cemu da pises.. neki freelife casopis :D
imas iskustva, imas materijala, hvala bogu bice jos materijala i desavanja... :D
E moj Milanče, jedina stvar koju tu previđaš jeste da Jeep neće da ide na vazduh, a ni prodavačica u supermarketu neće da me pusti da nosim kući klopu ako joj se samo lepo osmehnem i krenem :P . Između detinjasto-entuzijastičnih predstava o novinarstvu i izdavaštvu koje gaje neki likovi koji se igraju sklepavanja PDF "časopisa" i održivog, profitabilnog novinarstva, razlika je ogromna. Neke stvari možeš da radiš iz entuzijazma, ali u slobodno vreme i tek nakon što si rešio ključna egzistencijalna pitanja. I sam sam često sklon da skliznem u idealističko posmatranje onoga čime se bavim, ali me vrlo brzo vrate u realnost kolege sa više razuma i elementarne poslovne logike nego što je ja imam.
User avatar
aleksandar777
Posts: 26
Joined: 20 Aug 2010, 13:52
Location: Beograd, Srbija

Re: Beljanica & Kuchaj 11-12 dec 2010

Post by aleksandar777 »

Možda da se na sajt ubaci jedno dugme "Donate".
Za prvu pomoć :)

Pozdrav,
Aleksandar
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Beljanica & Kuchaj 11-12 dec 2010

Post by bluealek »

Čak se ni Wikipedia nije usrećila kukumavčenjem za donacijama, a kamoli manji sajtovi. Mislim da bi pranje šoferšajbni na raskrsnicama dalo mnogo ubedljiviji efekat. Čovek može da se bavi humanitarnim radom tek ako se prethodno situira (da ne kažem obogati) na neki drugi način.
Post Reply