Serbian Trophy 2010

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Serbian Trophy 2010

Post by Gosha »

Za vikend smo bili na jednom pravom off-road takmicenju u blizini Beograda... Pored "hard" i "soft" klase koje su se bodovale, ove godine uvedena je i nama primerena turist/hoby klasa, dakle turisti posmatraci, navijaci :-). Vozili smo se i mi off-road desetinama kilometara do raznih poligona, ali ovaj put je primarno bilo posmatranje takmicenja :-). Neko samo iz hobija, neko kao Sale i poslovno :-).

Opsirnije na:

- tekst

- video (640x480)
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Serbian Trophy 2010

Post by shebez »

Gosho odlican klip, lepo ste se proveli.
Otprilike je ovaj V8 i bio na putu prema Rogaci?
Hoce li biti neki trek cisto da vidim gde ste se muvali?
Pozdrav...
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Serbian Trophy 2010

Post by Gosha »

Kada se spusta od spomenika pri vrhu Kosmaja ka Rogaci, pa prodje bivse PTT odmaraliste, na jednom mestu se skrece desno ka Rogaci, a pravo je posle 100m Ranch V8 [isto asfalt]. Nema ga na GE slikama jer su iz 2003, a Ranch je iz 2007.

Poligoni su bili u blizini Country Cluba Babe . Samo je jedan specijal bio, video si po slikama i na filmu, prakticno blizu Sremcice :)

Mrzi me da peglam trek, posto nista znacajno ne predstavlja, samo odlaske do tih poligona, mogu na mail da ti posaljem celo vozikanje :D.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Serbian Trophy 2010

Post by shebez »

Ma da, pusti mi na mail samo da vidim gde ste prosli, jer me te stazice i puteljci zanimaju, mozda ima neki koji nisam do sada vozio 8)
Ne znam da li vam je neko rekao, da je taj rudnik iz doba rimljana, bar sam ja tako cuo pricu i da je onaj zidic gde ste prali kola ostatak gradjevine rimske brane. Zalosno je sto se prema takvim mestima nikako ne odnosimo, vec je sve zaraslo u korov. Takodje nesto nizvodno niz taj potok ima rimski most iz 5. veka.
Evo ovde si uslikao deo brane...
Image
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Serbian Trophy 2010

Post by bluealek »

Sa malim zakašnjenjem, evo i mog foto albuma iz Baba:

http://www.freebiking.org/galerije/main ... emId=12584

Ekskluzivan preview dok Auto Bild ne izađe :-)

Inače Gošo, svaka čast na putopisu, a naročito na video montaži! Daću sve od sebe da ti Auto Bild ponudi posao (i solidnu platu) kada krene sa TV emisijom 8)
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Serbian Trophy 2010

Post by Gosha »

shebez wrote:... Ne znam da li vam je neko rekao, da je taj rudnik iz doba rimljana, bar sam ja tako cuo pricu i da je onaj zidic gde ste prali kola ostatak gradjevine rimske brane. Zalosno je sto se prema takvim mestima nikako ne odnosimo, vec je sve zaraslo u korov. Takodje nesto nizvodno niz taj potok ima rimski most iz 5. veka...
Selo Babe i hotelski kompleks dobili su ime po rimskom prokuratoru Babeniusu koji je na ovim prostorima ziveo u trecem veku nove ere.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Serbian Trophy 2010

Post by barda »

Profesionalno odrađeno kako fotografski, tako i filmski :D

Gošo, ovi iz Novog Sada imaju neku svoju emisiju, ili snimaju za svoju dušu? (nešto su mi poznati, mislim i da imaju neku agenciju za rafting na Tari...)
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Serbian Trophy 2010

Post by Gosha »

Za sada rade uglavnom za svoju dusu. Snimili su neke filmove na jedrenju po Grckoj, bave se i time, a da, imaju rafting kamp [naravno aktivnost preko leta]. Zoran/Zoki pise putopise na Klubu putnika, imas 6 odlicnih nastavaka kako su Dzipom isli od NS do Egipta, kao i jos neke zapocete putopise, ali nikada dopisane :( .

Sada su imali nameru da izmontiraju ozbiljnije i ponude nekome za distribuciju o ovom dogadjaju, ne znam dokle su dogurali, posto od redovnih poslova nemaju bas mnogo vremena... Zoki je snimio oko 4 sata, ja sat vremena :D. Takodje on ima kameru sa 3 senzora, ja obicnu, sa jednim. Ja cak ni eksterni mikrofon nisam imao :D.
Post Reply