Kučaj 03-10-2010

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Kučaj 03-10-2010

Post by Gosha »

Na Saletovu "Pomalo šizofrena najava Kučaja" ja sam se odazvao i evo kako smo se proveli:

- tekst: Gljivarenje na Kučaju 2.0

- video spot [640x480, 8 min.]: http://blip.tv/file/4205316
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Kučaj 03-10-2010

Post by shebez »

Goso odlicno, video ti je svaki put sve bolji i bolji...
Ko ti je radio post produkciju...? :)
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
Milan
Freebiker
Posts: 167
Joined: 05 Jun 2008, 10:23
Location: Nis

Re: Kučaj 03-10-2010

Post by Milan »

Bravo za video i za izbor muzike. Odlično proveden dan. Moraću i ja ove moje ukućane da provedem tim prostorima na proleće.
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Kučaj 03-10-2010

Post by Gosha »

Shvatio sam neke stvari :D . Za dobar spot treba dovoljno dobro snimljenog materijala dobrim kamerama, ja snimam jednom amaterskom starudijom malo materijala. Posle, s tim sto imam sirovo, montiram u amaterskom programu bez nekog predznjanja tehnika montaze. Poseban kuriozitet je sto muziku na kraju trazim tako da otprilike pokrije duzinu srednje sredjenog video materijala koji posle pokusavam da uskladim sa ritmom :D, a nisam ni muzicki narocito potkovan ni nabiflovan :D.

I tako ucim na prethonim greskama, ali neke stvari nije moguce dovesti do zeljenog cilja, jer jednostavno nikada necu imati dovoljno dobrog pocetnog materijala, a bez toga ne mogu da pravim rezove tamo gde bih zeleo :(. Nekada ce ispasti bolje, nekada losije, ali mislim da za potrebe koje pravim, a to je uzak krug ljudi, nije lose :).
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Kučaj 03-10-2010

Post by alazovic »

Gošo, kao doskorašnji TV šljaker, mogu ti reći da si sasvim korektno odradio ovaj posao. Povedi samo računa sledeći put da praviš više statičnih kadrova i da ne praviš "rampe" (švenk na levo, pa sledeći na desno, ili švenk na gore pa na dole - rušiš kontinuitet filma). Malo manje zumova će da smire ceo film.

A za muziku neću da se mešam, uvek sam za agresivnije gitarske varijante, a moje kolege su više volele Boru Dugića i Muziku za zaljubljene :)

Ajd...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Kučaj 03-10-2010

Post by Gosha »

Hvala Aco i na pohvali i na savetima, sve upijam, posto skolu nemam :D.

Ranije sam sve pokusavao u jednom kadru, levo-desno-gore-dole, zooom i kontra :D ali vremenom se smirujem i bice valjda malo bolje... mada mislim da je i ovo solidan nivo za medij kojem je posveceno, kao i srazmerno malom broju gledalaca :D

Muzicki stil mi je skloniji tvom nego tvojih kolega :D
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kučaj 03-10-2010

Post by barda »

Gošo, a misliš da nisi postao daleko popularan i čuven po putopisima i video materijalima? :D

Pa ti si proglašen ove godine za oficijelnog kamermana freebikinga (odnosno više freewheelinga) 8)
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Kučaj 03-10-2010

Post by Gosha »

Pretera ga Barda :)

Vazno je samo da sto vise ljudi nosi razne aparature za zapis :D.

Srdjan NS je vise zaduzen za dva tocka, vidim danas je i Branko okacio filmic, a freewheeling sekcija nam nije bas jaka, tj veoma smo malobrojni, mislim nas dvojica [Sale i ja :lol: ], ipak je ovo vise bajkersko-planinarski sajt :D

Kupi li ti onu kameru sto trpi kvasenje, ako jesi, bice uskoro jos mnogo snimaka, znajuci tvoj predan i odlican rad na fotografijama :D
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kučaj 03-10-2010

Post by barda »

Gosha wrote: Kupi li ti onu kameru sto trpi kvasenje, ako jesi, bice uskoro jos mnogo snimaka, znajuci tvoj predan i odlican rad na fotografijama :D
Uleteo novi bajk, a kamera će sačekati malo sledeću godinu i novo leto za potapanje :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
Post Reply