Dva vrela dana na Kučaju

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
Milan
Freebiker
Posts: 167
Joined: 05 Jun 2008, 10:23
Location: Nis

Dva vrela dana na Kučaju

Post by Milan »

Ekipa iz Nisa i Leskovca provela je dva naj toplija dana ove godine vozeći po Kučaju. Prelepa priroda i vidici, dobro raspoloženje, druženje sa ljudima sa pojate koji su odložili svoje jutarnje aktivnosti kako bi nas ispratili na najbolji mogući način, odličan prijem u manastir "Novi Stjenik" , Lazarev kanjon, jelen na putu, bežanje od ovčarskih pasa su deo onoga što je karakterisalo ovu vožnju.
Evo i slika http://picasaweb.google.com/drakulic.mi ... ne14I15810#
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Dva vrela dana na Kučaju

Post by bluealek »

Lepo! Nego, gde to niste mogli da pronađete put ono kad si me zvao? Da niste možda pokušali da uđete na put ka Straži onim prvim skretanjem u šumu levo nakon one napuštene kuće na Dubašnici? Ako ste to probali, onda me ne čudi, jer se taj put vrlo retko koristi i u ovo doba godine je sigurno veoma urastao (i ja sam prvi put tražeći put ka Liscu tuda krenuo, pa završio u teškom gustišu). Treba ići do samog prevoja, gde je velika livada, uhvatiti put koji izbija na sredinu te livade i njime ući u šumu, obilazeći Kršijoru, jedino tako se put nabada kako treba.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Dva vrela dana na Kučaju

Post by shebez »

Kucaj nikada dosadan...
Fenomenalno :!:
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
Milan
Freebiker
Posts: 167
Joined: 05 Jun 2008, 10:23
Location: Nis

Re: Dva vrela dana na Kučaju

Post by Milan »

Upravo tu. Prvo skretanje desno posle napustene kuce sa desne strane. Put od samog starta nije obecavao pa smo na tom delu gurali bicikle 700 m sa 70 m penjanja. Odustali smo tek kada smo izašli na livadu iznad šume gde se gubio svaki trag zapuštenog puta. Tada smo se vratili na glavni put i potražili pomoć prijatelja :wink: . Da sve nije tako krenulo ne bi smo našli odlično mesto za kampovanje kraj ledenog izvora i ne bi smo upoznali veoma prijatnu porodicu na pojati ispod lovišta
Post Reply