Karpati

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Karpati

Post by bluealek »

Nemam ništa konkretno da vam saopštim sem informacije da sam prošle nedelje bio 6 dana na Karpatima u Rumuniji, pri čemu me je impresionirala monumentalnost tog prostora, jednako njegovo prostranstvo, visinski slojevi i raznovrsnost. Kanjoni, vodopadi, jezera, putevi i puteljci koji idu po visini od oko 2000 m i protežu se grebenima u nedogled... Sve ono što imamo u istočnoj Srbiji samo je "kusur" onoga što imamo s druge strane Dunava. Fantastične šume (listopadne i četinarske) nude priliku da u njih uronite i da danima ne izranjate. Ja sam samo prozujao po nekoliko, što nižih, što viših Karpatskih grebenova i krajičkom oka okrznuo hiljadu stvare koje bih voleo da upoznam bolje i proučim. Verujem da mi nekoliko života za to ne bi bilo dovoljno. A sve je to blizu nas, raj koji se geometrijskom progresijom širi na razne strane kreće na oko 120 km od Beograda, dakle može se tamo ići i na jedan dan, i na vikende, državne granice praktično kao i da ne postoje. Vratio sam se odande sa oko 1000 fotografija koje još uvek čekaju da budu obrađene, jer sam za vikend imao posao na Tari i Zlatiboru, a juče prionuo da završim sve što treba pre nego što Goca, klinci i ja definitivno zbrišemo u Lazin kanjon, a u nastavku te ture i na jedno par nedelja pravog ODMORA, što će reći blejanja po Toplodolskoj reci, Arbinju (i možda još ponegde), bez previše pomeranja, kamoli jurcanja.

Skockaću vam pre petka i zvaničnu najavu za Zelengoru kao što sam obećao, ali Karpati... Sasvim sigurno će se naći i u zvaničnim i u nezvaničnim programima do kraja godine, a i za sledeću godinu, i onu tamo posle nje i... :-) Naravno, biće fotki i za javno pokazivanje, jedino sad ne bih tačno mogao da vam kažem KAD.

Eh da, stigli smo da svrnemo i do Nere, ali smo imali samo nekih par sati fore da se zadržimo pre nego što produžimo na sever do grupe čiju smo turu pratili, tako da je jedna stvar sigurna - na ono VREDI potrošiti neki vikend, teren je čak idealan za bajs. Na Nerinoj desnoj pritoci, Valea Beju Sek, postoji i zvaničan kamp, koji bi mogao biti zgodna lokacija sa koje bi se kretalo bilo u bajkerska ili pešačka istraživanja.

Čim budem imao nešto sređeno, kačim (ali sumnjam da će to biti pre odmora).
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Karpati

Post by Gosha »

Sale, tri stvari bez kojih ne ides na odmor?
GPS, laptop, solarni punjac baterija :D
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Karpati

Post by bluealek »

Da znaš da je solarni punjač baterija pametna stvar, mada verujem da će ga uspešno zameniti i Optima akumulator koji sam namenski nabavio za potrebe vitla :wink: . Trebalo bi da izdrži punjenje laptopa preko noći, a da ujutro još uvek može da se kresne motor :)
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Karpati

Post by rajko55 »

Gosho zaboravio si dve glavne stvarcice - DZIP i BAJK :lol:
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Karpati

Post by barda »

Sale, odličan tekst u ovom broju AutoBilda! (na čak 5 strana)

Sa nestrpljnjem očekujemo još dva nastavka!
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Karpati

Post by bluealek »

Hvala, ali sledeći (koji je juče prelomljen) će biti još mnogo bolji, sa daleko impresivnijim fotkama, i mapom :)
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Karpati

Post by barda »

Pa da ovde ste se još skupljali :lol:

Niste ko svet ni krenuli u istraživanje :wink: (mada vidim da si posle toga instalirao vitlo)
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Karpati

Post by shebez »

Sale moze li neka topografska karta Karpata na duplerici kao poklon. Kad moze playboy zasto ne bi mogao i auto bild :?: :idea: :lol:
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Karpati

Post by bluealek »

Nije loša ideja, pustiću crvića u redakciji :)
Post Reply