Bajkom po planinskim vrhovima

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Bajkom po planinskim vrhovima

Post by rajko55 »

Gosha - "Krenem ti ja tako jedno jutro iz Pozarevca, ali da ne duzim, evo fotki." :D
http://www.klubputnika.com/photo/albums ... m-vrhovima
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Blaza
Freebiker
Posts: 98
Joined: 04 Jun 2009, 19:40
Location: Beograd

Re: Bajkom po planinskim vrhovima

Post by Blaza »

Slikesu dobre, a posebno ona "Vesna Kobila", naravno ako je i bila neka Vesna necemo zameriti :D
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Bajkom po planinskim vrhovima

Post by Gosha »

Slike sam pogledao, jel to opet bila jedna kraca tura :D A tekst cu kasnije da procitam, sada nemam toliko vremena :D :D :D :D :D

Inace, ono na Kopaoniku je vrh Suvo rudiste, Pancicev je stotinak metara dalje, tamo gde je vojska [kupola].
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Bajkom po planinskim vrhovima

Post by rajko55 »

Pozdrav za razliku od ostalih koji rade ja sam posao nedelju dana ranije i vratio se nedelju dana kasnije.Plan je bio jednostavan da se do Makedonije i nazad popenju i jos neki vrhovi pa sam poceo od uspona na Rtanj a u nastavku plan je bio Midzor.Do Babinog zuba i pl. doma dosao sam po vedrom danu ali je juro osvanulo sa oblakom koji je bio svuda oko nas i kad je pocela i kisa odustao sam i krenuo ka Pirotu i lagano ka Makedoniji.Tamo se u Dracevu spojio sa Kusom i Niskom ekipom a u domu smo se okupili svi.Ujutro pokret na vrh prelepi predeli jedino sto sam ja bio sa trekom a ne MTB-om pa sam morao malo vise da pazim.Posleuspesnog pohoda na vrh uvece opustanje uz vatru,Kusine palacinke (odrzao obecanje) i Bardinu lozu ai pivce Milan je diplomirao na faxu.Ujutro rastanak ja bajkom za Skolje pa pravac Kriva feja i Besna kobila.Tamo je i opravdala ime jer me kisa tri puta okupala iako je u Srbiji bilo suncano.Posle uspona spust ka Bosilegradu i nastavak ka Vlasini a sa Vlasine pravac Kopaonik i vrh Suvo rudiste posto vojska drzi Pancicev vrh (treba ih najuriti,ruze vrh).Posto Kusa nije u Kreljevu Aca ide na more promena plana i umesto na Zeljin pravac Banja Koviljaca i susret sa Spasojem koji je bio sa cetvoroclanom ekipom Slovenaca i posle susreta pravac Pozarevac.Bilo je to lepih dve nedelje voznje a evo i fotki ali u vecem broju.
http://www.klubputnika.com/photo/albums ... m-vrhovima
pozdrav i neka se pedale okrecu
User avatar
Milan
Freebiker
Posts: 167
Joined: 05 Jun 2008, 10:23
Location: Nis

Re: Bajkom po planinskim vrhovima

Post by Milan »

Vrlo lepa voznja posle rastanka u Dracevu. Samo fali Trem :wink: .
Nadji vreme i isplaniraj dolazak u Nis pa da padne slikanje i na 1810mnv.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Bajkom po planinskim vrhovima

Post by barda »

O počeo je i Rajko da se raspisuje :D

Ajde naređaj sve vrhove i izmeri koliko je to visoko? Jel ima bar 10000m? 8)

Mi jedan vrh popeli, a Rajko 5...
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Bajkom po planinskim vrhovima

Post by rajko55 »

Barda popeli ste 2 vrha jer ste (smo) na putu ka Solunskoj glavi 2540m presli preko vrha Mumdzica 1571m , ja sam jos presao Rtanj,Babin zub,Besnu kobilu,Suvo rudiste a sto se tice merenja to moze neko sa gps i ko zna , ja neznam a i nije bitno vazno je da je bilo extra i da sam ja zadovoljan.Uskoro imam nameru da tvoju Fruskicu ispartam i Vrsacki breg ,mozda krenem vec posle nedelje da se vozikam po Vojvodini jedno desetak dana a i ostalo mi je da sa Milanom odem na Trem a sa Kusom i Acom na Zeljin.
pozdrav i neka se pedale okrecu :)
djole nis
Freebiker
Posts: 13
Joined: 14 Feb 2010, 13:01

Re: Bajkom po planinskim vrhovima

Post by djole nis »

Rajko,

slike su super i zavidim ti šta si sve obišao. Daješ mi podstrek i ideje za kasnije ture. Uzgred, gde si kupio onaj beli Srbija dres i koliko košta?

Pozdrav i što kažeš neka se pedale obrću...
Đole
User avatar
Buca
Freebiker
Posts: 68
Joined: 03 Oct 2009, 12:30
Location: Vršac

Re: Bajkom po planinskim vrhovima

Post by Buca »

Rajko,svaka čast!
Ako dolaziš u Vršac javi se pa da se malo provozamo zajedno.
Post Reply