Mali Zvornik - Ljubovija - Bih 18.7.2010

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
Fickey
Posts: 29
Joined: 24 Apr 2010, 22:55
Location: Klenje, Macva

Mali Zvornik - Ljubovija - Bih 18.7.2010

Post by Fickey »

Prvo, je*ena KLIMA!!! Plan je bio sledeci, dodjemo kolima u Mali Zvornik, raspakujemo bajsove i krenemo ka Ljuboviji asfaltom da pratimo Drinu, zatim predjemo granicu i nazad za Zvornik opet pored vode, samo bosanskom stranom. Jutro je, u Macvi prelepo, krecemo oko pola 8h za Zvornik, stizemo oko 8:45, krecemo ka Ljuboviji. Uslovi su fenomenalni 25 stepena temp., ima malo vlage ali je super. Posle nekih 10km lagane voznje pocinje da se oblaca i da grmi, nastavljamo dalje u nadi da kisa nece padati, posle 5km predjenog puta, hvata nas neverovatna oluja, smracuje se kao da je noc, kisa ne prestaje, stajemo pod neku kucicu, i cekamo da prodje letnja kisa, ali postaje jos gore, pljusti, iskisli smo k'o misevi. Posle 1h dosadnog cekanja da kisa prestane, kisa i dalje pada ali samo malo slabije, sta cemo, imamo nekih 40km do Ljubovije i 50km po bosni, ili da se vracamo za Zvornik? Ipak, svi se vracamo :cry: . Propade nam izlet, propade nam voznja :x Al' jbg tako je kad je klima zeznuta, vise nema letnjih kisa (onih koji padaju max 15min.), Sem' toga sto smo pokisli, smrzi smo se, tempetarura je sa 25 pala 19.6 u roku od 10min. ccc ovo vise nije normalno.... :x Morao sam da ovom napisem, sad sam se vratio kuci posle neuspele voznje, u Macvi opet lepo i toplo.....
Against the grain should be a way of life
What's worth the price is always worth the fight
Every second counts 'cause there's no second try
So live like you're never living twice...
Miloš Manojlović
Posts: 45
Joined: 14 Feb 2010, 13:37

Re: Mali Zvornik - Ljubovija - Bih 18.7.2010

Post by Miloš Manojlović »

Padala je kiša po ovakvom vremenu :?:
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Mali Zvornik - Ljubovija - Bih 18.7.2010

Post by shebez »

Mi smo je danas zaobisli :)
Nego zar pored toliko lepog kraja vi nadjete da drumasite jednim od najprometnijih puteva tog kraja, a tamo su planine tako lepe i takvih offroad puteva ima ... Ili da ste juce isli bila je regata u Ljuboviji...
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
Fickey
Posts: 29
Joined: 24 Apr 2010, 22:55
Location: Klenje, Macva

Re: Mali Zvornik - Ljubovija - Bih 18.7.2010

Post by Fickey »

Heh, blago vama. Jesmo juce, samo oko Ljubovije oko Mackovog kamena makadamom i spustili se do M. Zvornika asfaltom, pa nam sve svidelo, i danas hteli obrnuto, sam' da predjemo i granicu, pa da pratimo Drinu, al' nas kisa uhvatila na pocetku. Nemamo srece!
Against the grain should be a way of life
What's worth the price is always worth the fight
Every second counts 'cause there's no second try
So live like you're never living twice...
Post Reply