Solunska Glava - kako je bilo?

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

User avatar
Blaza
Freebiker
Posts: 98
Joined: 04 Jun 2009, 19:40
Location: Beograd

Re: Solunska Glava - kako je bilo?

Post by Blaza »

Pozdrav drugari

Eto uleteh u poslednji cas, kod saleta u kola, bilo je jedinstveno iskustvo kako u voznji (zahtevnost i uzivanje u predelima, izvorima, stadima stoke), tako i u druzenju. Ovom prilikom bi zeleo da cestitam svima koji izgurali ovo sve, kao i posebne cetitke na testerisanju pri spavanju. Necu nikoga posebno da izdvajam jer se vecina svojski potrudila da docara lepote spavanja. Elem slike ste vec sve videli, tako da nemam sta novo da dodam, osim da je osoblje doma bilo korektno, kao i to da smo osetili sneg u julu, oblake u lice, mrmota kako trci za biciklom, sarplanince koji se stvaraju niotkuda, neobicne insekte, zelenu vatru, Kusine lapachiknke...
Slazem se sa Bardom sto se tice Pelistera.
Sky is no longer limit!!! :wink:
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Solunska Glava - kako je bilo?

Post by barda »

bachaman wrote:Jao ljudi....ovo nisam smeo da propustim!
Ovo je stvarno eksluzivna tura, a verujem i tehnicki dosta zahtevna, cim je Sale stavio kacigu, sve mi je jasno :)
Stavio Sale i SPD - to je za veliki uspon, a kaciga za veliki spust - nema zezanja :lol:
shebez wrote: Suzdrzavao sam se od komentara jer mi je zao sto nisam isao sa vama, a sada i ovaj video, samo sto nisam zaplakao... :cry:
bachaman wrote:Jao ljudi....ovo nisam smeo da propustim!
Svaka cast na montazi Srdjoni i izboru muzike! Doslo mi da zaplachem uz Vlatka S. i Gipsy song (Eh da imam ko sto nemam :)...)
Sva sreca, pa sam imao priliku da se navozam prethodnih 10ak dana i predjem preko Povlena, Tare, Durmitora, Lovcena...i napravim oko 750km, inace bih se verovatno obesio o prvu banderu, shto sam propustio ovu turu :)
Ma šta ronite suze i besite se o bandere - za mesec dana nova avantura (Zelengora sa kupanjem - taman mesto mora), a sledeće godine Pelister :wink:

P.S. Bachaman - ti naprstke na ruke i kuckaj izveštaj sa mora... (setio sam se Rajka i njegov naziv za moje male metalne čašice za rakiju :D )
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Solunska Glava - kako je bilo?

Post by bluealek »

Evo konačno i foto albuma sa mojim fotkama u galeriji na Freebikingu:

http://www.freebiking.org/galerije/main ... emId=10760

A tu su i linkovi ka vašim albumima i ka treku na Stazama i Bogazama, čisto da čovek ima sve na jednom mestu. Hvala vam svima na sjajnom druženju i vidimo se na Zelengori u avgustu (uskoro program) 8)
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Solunska Glava - kako je bilo?

Post by Gruja »

Divno!!!
Miloš Manojlović
Posts: 45
Joined: 14 Feb 2010, 13:37

Re: Solunska Glava - kako je bilo?

Post by Miloš Manojlović »

bluealek wrote:Evo konačno i foto albuma sa mojim fotkama u galeriji na Freebikingu:

http://www.freebiking.org/galerije/main ... emId=10760

A tu su i linkovi ka vašim albumima i ka treku na Stazama i Bogazama, čisto da čovek ima sve na jednom mestu. Hvala vam svima na sjajnom druženju i vidimo se na Zelengori u avgustu (uskoro program) 8)
Neopisivo! Dobre slike 8)
asrdjan
Freebiker
Posts: 150
Joined: 05 Jul 2010, 14:07
Location: Novi Sad

Re: Solunska Glava - kako je bilo?

Post by asrdjan »

Ljudi, hvala na komplimentima za video, sve je tamo bilo inspirativno, al biće nadam se i tura i videa još puno... :D Ja sam na terenu (Buca zna gde sam :D ), pa se mučim s Internetom. Pozdrav svima!
User avatar
bachaman
Freebiker
Posts: 158
Joined: 09 Feb 2007, 22:28
Location: Beograd
Contact:

Re: Solunska Glava - kako je bilo?

Post by bachaman »

P.S. Bachaman - ti naprstke na ruke i kuckaj izveštaj sa mora... (setio sam se Rajka i njegov naziv za moje male metalne čašice za rakiju :D )
Uskoro stize izvestaj, sa fotkama, video zapisima i trekovima.

Zelengora se ne propushta ni za zivu glavu, chak sam i godishnji odmor uskladio sa ovom turom.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Solunska Glava - kako je bilo?

Post by barda »

bachaman wrote: Zelengora se ne propushta ni za zivu glavu, chak sam i godishnji odmor uskladio sa ovom turom.
I ja 8)

Čak planiram da ostanem i koji dan duže i obiđem Maglić i Trnovačko jezero, kupam se u ogromnom bazenu... znači biće društva :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Solunska Glava - kako je bilo?

Post by Gruja »

barda wrote:...obiđem Maglić i Trnovačko jezero...
Auuuu, zašto si ovo rekao??? :shock:
Jel to namerno? Da i ja sada smišljam kako da izmuvam da krenem na ovu turu... pa još i da ostanem duže???
Jaoj Barda.... i ja bi rado obišao pomenute lokacije!!
Ahhh, moraću već sada da krenem u planiranje. :)
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Solunska Glava - kako je bilo?

Post by alazovic »

Ljudi,
Da znate da se Rajko još nije vratio kući sa vožnje po Solunskoj Glavi:

Image

Malopre smo popili po pivce u Kraljevu, potom sam ga jedno vreme muvao sa nekim medicinarkama, a on je ipak nastavio za Čačak...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Solunska Glava - kako je bilo?

Post by barda »

Grujo, uključi se ovde http://forum.freebiking.org/viewtopic.php?f=15&t=1714 u planiranje :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
djole nis
Freebiker
Posts: 13
Joined: 14 Feb 2010, 13:01

Re: Solunska Glava - kako je bilo?

Post by djole nis »

Drugari,
mislim da je bilo fenomenalno i baš za dugo pamćenje. Kada sam u nedelju uveče otvorio slike prosto je bilo ne poverovati gde smo bili i šta smo doživeli. Srđane svaka čast za video klip, strava je, spontan, sveobuhvatan, da makar malo dočara osećaj ture. Sale i svi ostali, slike su prelepe. Predeli su fantastični, jagodice najslađe, društvo odlično, raspored pedaliranja takođe, izuzetna raznovrsnost terena, puteva i pejzaža... Dokazali smo da možemo da idemo skoro i gde planinari. Vreme je takođe bilo idealno. Mislim da smo makar malo približili atmosferu onima koji su ovo propustili...

Do sledeće ture. :D
Pozdrav. Đole
User avatar
ktm
Freebiker
Posts: 45
Joined: 19 Feb 2007, 22:57
Location: N 45 22,015' E 20 24,053' Zrenjanin

Re: Solunska Glava - kako je bilo?

Post by ktm »

Bravo ljudi ,fenomenalna tura ,zalim sto nisam mogao sa vama , vidimo se na nekoj od narednih tura !
Željko
User avatar
Buca
Freebiker
Posts: 68
Joined: 03 Oct 2009, 12:30
Location: Vršac

Re: Solunska Glava - kako je bilo?

Post by Buca »

Srdjan prikuplja materijal za nov video :)
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Solunska Glava - kako je bilo?

Post by Gruja »

Opa! Svaka čast!
Ne znam koliko tačno Google Earth pokazuje statistiku treka, ali za trek sa Solunske glave je pokazao da je najveći nagib 24.7%!?
To je izgleda na onom delu gde je bilo snega pored puta.
Post Reply