Fruškogorski maraton - 15-16. maj

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Fruškogorski maraton - 15-16. maj

Post by barda »

Evo i naših momaka na Fruškogorskom MTB maratonu (samo par slika)

http://picasaweb.google.com/Igor.Bardic ... directlink
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Fruškogorski maraton - 15-16. maj

Post by barda »

Dok ne prikupim ceo materijal za priču, evo jednog videa koji je napravila sirenica sa cikloberze
koji lepo dočarava ledenu atmosferu koja je vladala na Fruškoj Gori (temperatura oko 5C sa vetrom i kišom) http://www.youtube.com/watch?v=vPhGAR8e ... r_embedded

Još jednom svaka čast Milanu i Gruji koji su bili 10 i 11 na velikom maratonu - stvarno su herojski izgurali ovu trku

Evo i zvanične potvrde (ušli su tik ispred devojke Vanese - tako da su u grupi HARD muškaraca 8) ), a ostalo neka nam oni ispričaju :wink:

Image
http://www.4shared.com/document/MexWAbw ... raton.html
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Fruškogorski maraton - 15-16. maj

Post by arxmilan »

e pa evo posle malo odmora da se pridružim..
Stazu su skratili zbog lošeg vremena ne znam tačno na koliko kilometara ali opet je bila izuzetno teška i tehnički zahtevna. Toliko sam puta pao da sam prestao da brojim !
Blata na sve strane, bilo je situacija da volan nisam mogao da držim pravo koliko točkovi šetaju.Bilo je i gurke gde sam padao koliko se klizam. Što se tiče mesta, nažalost završio sam deseti i to samo zato što sam promašio stazu, otišao sam nekim asfaltom nizbrdo bar jedno 4 km a pad je bio 8 posto što je značilo da sam morao isto to da odvozam nazad da bi stigao na pravu stazu. Eto umesto da posle 200m skrenem u šumu ja sam produžio u brzini pravo i to me je koštalo boljeg mesta. Tu sam bio poludeo nisam znao dal da plačem od muke ili da rzbijem bicikl ili nekog tamo od organizatora :twisted: !!! kad sam krenuo nazad sreo sam i gruju sreća pa se nije spustio do dole kao ja ! još je bilo ljudi koji su tu omašili ! A staza je bila jako loše obeležena skoro da sam na svakoj raskrnici gledao kuda da idem, a tragova od guma je bilo malo jer sam skoro 15ak km pred kraj bio za vodećima. Izgubio sam jako puno vremena na ta gubljenja, a i nepoznavanje staze koštalo me je i silnih padova na kojima sam isto izgubio vreme !

Šebez ako se sećaš onog mesta gde su kao neke zemljane stepenice gde si se bajkom zakucao u drvo da bi zakočio :) e tu sam tako brzo naleteo da nisam ni uspeo da vidim te stepenice to sam preleteo i naravno i tu pao jer je bilo blatnjavoooo.
Gruja je imao peh sa gumom nažalos na samom početku. Učesnici su lomili i menjace i lance totalni haos!
Bardi zahvaljujem na moralnoj i foto podršci :)

Image
Tri freebikera

Image
Image

KUSHA imas li sta da dodas ? :P :D Ćerka ? :D
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Fruškogorski maraton - 15-16. maj

Post by shebez »

Odlicno momci, sve cestitke...
Odlicna pozicija, ekstra vreme, uspeh je i samo odvozati stazu po ovakvom vremenu.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
VladaS
Freebiker
Posts: 117
Joined: 26 Sep 2008, 21:32
Location: Beograd
Contact:

Re: Fruškogorski maraton - 15-16. maj

Post by VladaS »

Milance sto ne rece da ces ici preko 5min po km, dosao bih da ti pravim drustvo bez bicikla :lol:
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Fruškogorski maraton - 15-16. maj

Post by arxmilan »

aaaa..Vlado nemoj da zezaš :) znaš kako bi trčao po onom blatu-nikako !
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Fruškogorski maraton - 15-16. maj

Post by KUSHA »

KUSHA imas li sta da dodas ? :P :D Ćerka ? :D
Nista cistije nisam ni ja izgledao u subotu.Cak sam imao i vise blata na pogonima i lancu iako imam zenu.Naci ces i ti nadam se izabranicu jer je cera jednom nogom u SAD-u.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Fruškogorski maraton - 15-16. maj

Post by barda »

Evo napokon i izveštaja:

Fruškogorski maraton je tradicionalna manifestacija svakog proleća, koju redovno posećujemo, i vredno skupljamo kilometre u knjižici kako bi postali pravi Lala planinari. Tako je bilo i ove godine, kada NP Fruška Gora slavi 50 godina postojanja....
Ali slavlje je pokvarila neviđena seča baš u godini jubileja. Šumari, jedini radnici NP Fruška Gora, i njihovi traktori su ostavili za sobom haos i rane na našoj lepotici...

U to su se uverili i biciklisti koji nedelju dana kasnije voze mountinbike maraton. Uslovi su bili izuzetno teški sa blatom, vetrom, kišom i temperaturom od 5C, ali Milan i Gruja, naši freebikeri su se odlično pokazali i završili veliki, skraćeni na 56km, maraton...

http://tripns.fotopic.net/c1850978.html :wink:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Fruškogorski maraton - 15-16. maj

Post by barda »

Zbog velikog interesovanja i kliktanja, a foto galerija je free i ima ograničen protok od 500Mb dnevno, trenutno je suspendovana,
ali mislim da će za dan, dva ponovo biti aktivna. :(


Proradilo!!! :D
Last edited by barda on 20 May 2010, 12:57, edited 1 time in total.
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
lesandro
Freebiker
Posts: 36
Joined: 19 Aug 2009, 12:07

Re: Fruškogorski maraton - 15-16. maj

Post by lesandro »

Momci sve cestitke!!! Zao mi je sto niste mogli biti i na Kukavici sa nama. No, sta je tu je. Do sledece voznje ili maratona... Vidimo se!!!
Post Reply