Biciklom do roda : NS-Kovilj-Arkanj-NS (60km, sve ravno)

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Biciklom do roda : NS-Kovilj-Arkanj-NS (60km, sve ravno)

Post by barda »

Obično Novosađani, kada sednu na bicikl, krenu put Fruške Gore u istraživanje njenih šumskih puteva i brežuljaka. Ali postoji i lepa alternativa i u ravnici.
Bele rode su najpoznatije ptice Vovodine, gde se gnezdi oko 90% ukupne populacije u Srbiji, imaju raspon krila preko 2m i sve su nas one donele i ubacile u odžak kada smo bili bebe. One se nalaze tu pored nas u Specijalnom rezervatu prirode "Koviljsko-Petrovaradinski rit" i možete ih posetiti ako kreneti iz Novog Sada pored Dunava u Šangaj i dalje prema Kovilju. Šta sve možete videti na putu, zavisi od godišnjeg doba i sreće, ali ako krenetu u aprilu, rode su se već vratile i leže na jajima čekajući svoje bebe.
Obavezno ponesite dvogled da ne propustite čaplje, patke, labudove, orlove, zmije, žabe, zečeve, srne, ovce, krave i konje na ispaši... i obavezno svratite u čardu Na kraj sveta na Arkanju i probajte riblju čorbu čuvenog kuvara Đoke Varenike!

http://tripbike.fotopic.net/c1839766.html

Trek možete skinuti ovde - http://www.stazeibogaze.info/2010/04/20 ... m-do-roda/

Krenite da uživate i u ravnici! :wink:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Biciklom do roda : NS-Kovilj-Arkanj-NS (60km, sve ravno)

Post by shebez »

Barda ovo je stvarno fina voznjica, pretpostavljam da sve ide nasipom, samo koliko ima asfalta a koliko blata :D ...?
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Biciklom do roda : NS-Kovilj-Arkanj-NS (60km, sve ravno)

Post by barda »

Možda je jedna trećina asfalt na nasipu, a ostalo je zemljani put (više varijanti) tako da nije problem zaobići po koju baru.

Ovo je ipak Vojvodina i sva ta ravnica. To nam se stvarno nalazi u komšiluku, što mislim da 80% Novosađana ne zna

Stvarno sam baš uživao ceo dan. Nisam žurio, čekao životinjice i hvatao zanimljive momente :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Biciklom do roda : NS-Kovilj-Arkanj-NS (60km, sve ravno)

Post by rajko55 »

Lepo Barda , lepa voznja ,foto prica i fotke !
User avatar
radnik
Posts: 10
Joined: 25 Jun 2009, 12:03
Location: Užice

Re: Biciklom do roda : NS-Kovilj-Arkanj-NS (60km, sve ravno)

Post by radnik »

Vrh!
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Biciklom do roda : NS-Kovilj-Arkanj-NS (60km, sve ravno)

Post by Gosha »

Bravo Barda :D .

Zao mi sto nisam brojao zivuljke koje si uslikao, impresivan broj. Takodje par fotki su, bar po meni laiku, sjajni momenti ["pravo vreme, pravo mesto"] :D.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Biciklom do roda : NS-Kovilj-Arkanj-NS (60km, sve ravno)

Post by barda »

Gosha wrote:Bravo Barda :D .

Zao mi sto nisam brojao zivuljke koje si uslikao, impresivan broj. Takodje par fotki su, bar po meni laiku, sjajni momenti ["pravo vreme, pravo mesto"] :D.
Hvala!

To je dokaz da je i ravnica bogata živim svetom - moram da kažem da sam se i sam iznenadio!

A takvi momenti se ukažu kada kreneš sam u vožnju i niko te ne požuruje - kao na standarnim biciklističkim akcijama, gde mi fotografi smaramo ostale 8)
Zato ja volim u vožnju da krenem sam - nekad :wink:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
Post Reply