Prvi prolećni dani na Radanu

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Prvi prolećni dani na Radanu

Post by Gruja »

Prethodni vikend sam i ja sa svojim drugovima vredno pedalao po okolini Leskovca.

U subotu smo, po onom divnom vremenu, prešli oko 50km. Zanimljiv detalj sa te vožnje je
da nam se pridružio jedan momak koji nije vozio bicikl duže vreme (godine su u pitanju).
Eto, nekako smo ga navukli da krene i odvoza ovih 50km, a bilo je i prelaska preko brda
dva puta. Čovek je na kraju dobio grčeve u nogama, ali kako čujem dobro je i razmišlja
o kupivini novog bajsa, jer je vozio na jednom kršu, sa koga smo povremeno skidali delove
koji su počeli da ispadaju sa njega. Na muci se poznaju junaci. Fotografija sa ove vožnje
nemam.

U nedelju odosmo na Radan, kod mene u vikendicu. Ja i drug mi, Blagoje smo planirali
da malo propedalamo po planini, međutim, kao da nije bilo dovoljno to što smo prethodnog
dana navukli onog momka da pređe 50km bez pripreme, sada smo nagovorili mog oca da
krene u planinu da vozi sa nama. (nije me majka potplatila :D)
I tako krenemo lagano kroz vodu, blato i sneg ka vodopadu Ripivoda. Bilo je malo smešnih
situacija gde smo ja i ćale okrenuli malo uloge, gde sam mu ja govorio "polako, koči malo",
"ne juri, gledaj kako mi idemo" itd. Naravno, morao je da padne par puta, ali je to bilo bezazleno
jer je padao u mestu, jedino što se malo pokvasio. Prešli smo oko 30km.
E, ovu avanturu smo fotografisali i to obilno, a fotografije se nalaze na ovoj adresi:

http://picasaweb.google.com/vojislav.gr ... an21032010

Pozdrav,
Gruja
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Prvi prolećni dani na Radanu

Post by barda »

Odlična vožnja, a posebno pohvale za tatu!

Onaj snimak je sa kamerom na glavi :?:

Baš sam pre nekoliko dana uzeo kartu Radana Geokarta pa ću pronaći Ripivodu (mada sam je našao na Google Earthu, a možda kada budemo išli na Kukavicu, ostanem još koji dan pa napravimo i vožnju po Radanu (bratova devojka je iz tog kraja :wink: )
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
Polar
Freebiker
Posts: 308
Joined: 11 Sep 2009, 18:33
Location: Beograd

Re: Prvi prolećni dani na Radanu

Post by Polar »

Bravo za sina i oca.
Kazi mi kako si oca nagovorio da da krene sa tobom,jer kod mene je obratno?Ja pokusavam sina da nagovorim da krene samnom.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Prvi prolećni dani na Radanu

Post by bluealek »

Joj Grujo, kako i vama Leskovčanima i Nišlijama zavidim na geografskoj poziciji, kad ugrabite malo slobodnog vremena prosto ne možete da se odlučite na koju stranu da zujite, a praktično sve vam je u komšiluku - Kukavica, Radan, Jastrebac, Vlasina, Dukat, Čemernik, Suva planina, Ozren, Svrljiške, ni Stara vam nije daleko... Mi ovde gore na toj udaljenosti možemo da biramo samo između Fruške Gore, Kosmaja i Deliblatske peščare :(
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Prvi prolećni dani na Radanu

Post by Gruja »

barda wrote:Odlična vožnja, a posebno pohvale za tatu!

Onaj snimak je sa kamerom na glavi :?:
Hvala. Jeste snimak sa kamerom na glavi... kaciga se nije dala učvrstiti dovoljno dobro pa zato toliko mrda.
a možda kada budemo išli na Kukavicu, ostanem još koji dan pa napravimo i vožnju po Radanu
Nego šta?! Može se napraviti vrlo lepa turu po Radanu, ili čak više njih. Da biraš!
Polar wrote:Kazi mi kako si oca nagovorio da da krene sa tobom,jer kod mene je obratno?Ja pokusavam sina da nagovorim da krene samnom.
Šta znam, nije mnogo teško nagovoriti ga na malo ludorija. :D
Ja sam se pre mnogo godina bavio i padobranstvom, pa sam jednom prilikom naterao oca da i on skoči, čisto da proba... i vrlo brzo je i on počeo češće da skače!! Malo mu treba! :)
bluealek wrote:Joj Grujo, kako i vama Leskovčanima i Nišlijama zavidim na geografskoj poziciji, kad ugrabite malo slobodnog vremena prosto ne možete da se odlučite na koju stranu da zujite, a praktično sve vam je u komšiluku
U pravu si, ovde je vrlo lako stići do neke planinice i raspaliti po njoj bajsom, čak i da se ne ide autom do planine već iz grada da se krene pa nije mnogo...
Ok, Kukavica vam je već u planu, probajte i Radan da isplanirate i imate smeštaj kod mene u vikendici i stručnog vodiča (no GPS needed :D )!
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Prvi prolećni dani na Radanu

Post by bluealek »

Grujo, kao što sam se pribojavao, počinju da se množe poslovne obaveze u prirodi, što za Auto Bild, što za Jeep Club i opet ću morati da tražim novi termin za Kukavicu :( . 8. i 9. smo ugovorili da organizujemo inicijalno dešavanje povodom "povampirenja" Jeep Club Srbija, a ne mogu da vratim onaj stari termin 24. i 25. april pošto bi bilo krajnje neprofesionalno od mene kao urednika 4x4 sekcije u Auto Bildu da ne ispratim ovogodišnju trku u Kamenovu.

Dakle, verovatno će biti 15. i 16. maj, ali hajde da ništa ne obećavam, jer mi se situacija sa poslom zaista strašno komplikuje. Moraću u toku ove sezone da pronalazim termine i za organizaciju nekih dešavanja za VIP klijentelu Auto Bilda (UN, ambasade i slično), tako da ću po svemu sudeći i Gocu morati da ispalim za zajedničko vođenje nekih njenih tura.

Voleo bih da mogu da radim kao sav normalan svet od 9 do 5 i da mi svaki vikend bude slobodan za opuštanje u prirodi, ali j*** **, šta da radim kad mi se priroda pretvorila u posao :?
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Prvi prolećni dani na Radanu

Post by Gruja »

Što se mora, mora se! Pružiće se već neka prilika.
Post Reply