prolecnih 129 km bajkom

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

prolecnih 129 km bajkom

Post by rajko55 »

Danas i pored vetra koji je pravio problemcice izvozano 129km za 6 sati i 42 min.sa prosekom od 19,4 trasa je bila Pozarevac-V.Plana-S.Palanka-Azanja-Selevac-Kolari-Smedervo i Pozarevac,stim sto sam se od V.Plane do Smedereva navozao brda gore-dole samo tako evo i nekoliko fotki.pozdrav
http://www.klubputnika.com/photo/albums ... kom-129-km
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: prolecnih 129 km bajkom

Post by barda »

Počele pripreme :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: prolecnih 129 km bajkom

Post by IRalic »

Izgleda da je dosta nas pozdravilo konacan i dugoocekivani dolazak najomiljanijeg nam godisnjeg doba - proleca ;)

Ja nisam bio toliko vredan kao Rajko (prosto pozelim da sam i ja u penziji vec :D )
Napravio sam uobicajeni "trening" krug Indjija-Slankamen-Krcedin-Beska-Cortanovci-Banstol-Sr.Karlovci-NS-Iriski Venac-Ruma-Indjija.
113 km sa malo vise od 800m uspona. Prosecna tek nesto bolja nego Rajkova, al kao tesim se sto je cim sam okrenuo na zapad
sve vreme direktno meni u prsa duvao ugaran od jedno 40ak km/h
Put ravan, a ja jedva idem 16-17km/h :roll:
Vec od Beske pocinje uspon, koji u Cortanovcima ceka iza krivine i onda udari na junaka, onako mucki ;)
Kratko, ali ostavlja bez daha, i prosto ne verujem znaku, a ni svom cajgeru, da je tamo samo 9%
pre mi izgleda kao 1"9 ;)
Dok sam se sa 130 ispeo na 230 metara visoki Banstol, potrajalo je to ..
Onda sav veseo krenem u spust ka Sr.Karlovicma, ali pazljivo, jer na putu ne da ima rupa, nego su to pravi pravcati kratateri
nastali udarom kakvih omanjih asterioda :x
I taman kad sam mislio nema vise, zaletim se malo, kad iznenada evo ih opet! rupa, pardon JAMA, auto iza mene, auto u susret,
i ne moze da se obidje jer je siroka koliko u put ! :evil:
Ne znam kako, al nekako je preleteh preskocih bez vecih posledica, ali ipak sam se zaustavio da proverim je li bicikl i zadnji tocak jos uvek tamo gde treba, i u jedom komadu.
Polako nastavljam dalje, vec iza sledece krivine boljim putem, misleci u sebi onu istu misao koju sam imao i pre 15 godina
"hoce li ovaj put za moga zivota popraviti ??" posle 15 godina, jos nema ni nagovestaja o kakvom renviranju .. :(
Uputih se na vrucu pizzu u centar Novog Sada, pa posle krac pauze preko Dunava onim za bicikliste zabranjenim mostom
(kao toliko ih ima da se bez problema bar jedan most moze proglasiti samo za motorna vozila :x )
bolje da su tom tzn. "zaustavnom trakom" udarili bici traku sa malo zute farbe,pa da ne moramo ko hajduci tuda da prelazimo.
No treba se uspeti na put za Kamenicu, pa onda posle kasarne udri uz brdo .. udri ? haha :lol: hteo sam reci u prvu brzinu pa polako.
a bicikl drumaski, prva brzina ne bas niska, min 10km/h uz 8-9% koji suvereno vladaju pocetkom uspona na Venac.
Pa ko prezivi do prve serpentine,pricace ;) posle je malo lakse.
Ja nisam preziveo, morao sam da stanem na minut i dodjem do daha.
Sreca bio je mrak, pa me niko od sramote nije video ;)
Dalje sam nekako uhvatio ritam, i samo na kratko zastao gore pored izvora da se umijem i uzmem koji gutljaj ledene vode.
Posle je sve bilo nizbrdo, na moju veliku radost, i uspeo sam da prosecnu brzinu popnem na vise od 20 :mrgreen:

No, i sve bi to bilo u redu,da ja nisam to vozio na uspravnom biciklu, i to jos drumasko-trkacki nastrojenom.
To nije za ljude !
Po zavrsetku voznje mi je vrat toliko bio napet, kao da mu mi se vratni misici naduvali i natekli,i boli cim pipnem :roll:
Zadnjica se isto bunila jednako kao i vrat, a evo danas ceo dan i ledja,
a za divno cudo, posle dobrog sna bol u sakama je prestao ;)

Sad, il ja nisam dugo (ili dovoljno dugo) vozio uspravan bicikl, ili sta ..
Sa ovoliko godina ne bih mogao da kazem ni da sam vec mator, ba da takav bicikl nije vise za mene ;)
Bilko kako bilo, jedno je sigurno - to za ljude nije.


Prolecni pozdrav :mrgreen:
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Post Reply