2009. - naših 10 zajedničkih tura

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

2009. - naših 10 zajedničkih tura

Post by bluealek »

Napravio sam prigodan filmić o onih 10 tura što smo ih prepedalirali zajedno u 2009 godini (tj. onima iz "zvaničnog" programa u najavama). Možda ste ga već videli na naslovnoj strani sajta (treba malo strpljenja da se učita, pošto je oko 14 MB), a ako niste, ovde ćete ga videti u nešto višoj rezoluciji...


Korišćena muzika: "Jerma" i "Gusari" - Nikola Vranjković (Block Out), "Život počinje u tridesetoj" - Darkwood Dub

Razmišljao sam da u to ubacim onaj Đoletov čuveni klip sa Stare i još neke klipove, ali onda bi gabarit narastao toliko da bi se isti onima sa sporijim vezama učitavao jedno pola sata. Uživajte dok se prisećate šta smo u prošloj godini sve prošli zajedno i maštate o onome što ćemo tek proći ove 8)
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: 2009. - naših 10 zajedničkih tura

Post by shebez »

Prvo svima da cestitam Novogodisnje i Bozicne praznike, puno srece, zdravlja, radosti, para i voznji...
Sale odlican klip, kako ga je lepo odgledati i setiti se svih tih fenomenalnih voznji koje smo izvozali.Ono sto mi je posebno drago sto sam bio prisutan na devet od deset voznji, poslednja voznja na Beljanici mi je izmakla...
Nadam se da ce nam sledece godina biti bolja od predhodne: Solunska glava, Zelengora, Kukavica... Veoma interesantne voznje...
Jos jednom pozdrav svima.

P.S.: Moze li da se skine klip?
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: 2009. - naših 10 zajedničkih tura

Post by bluealek »

Huh, sad si me malo zatekao pitanjem... Klip se nalazi na adresi http://www.freebiking.org/RAZNO/bikebestof2009.swf, e sad pošto je u pitanju flash animacija browseri ga automatski pokreću. Ali kad ga dam ovako kao link, trebalo bi da možeš da uradiš Save As...
User avatar
VladaS
Freebiker
Posts: 117
Joined: 26 Sep 2008, 21:32
Location: Beograd
Contact:

Re: 2009. - naših 10 zajedničkih tura

Post by VladaS »

Eto prodje i Najduzi poslednji sat 2009, mozda smo ponekad stvarno bili Gusari, ali najbitnije da smo u njoj nasli Carobni akord :D
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: 2009. - naših 10 zajedničkih tura

Post by bluealek »

Da... A razmišljao sam da ubacim i Najduži je poslednji sat ili Protiv sebe, ali nekako mi se nije uklapalo, bez obzira što su to dve stvari koje su mi jako intimno bliske (za ovu drugu je čak i spot sniman na Rtnju). E sad, pošto naša sreća nije raskopčana bluza da je složimo na fotelju kad je skinemo, sve što mogu reći stane u dve reči. Ako bih uopšte progovorio, naravno 8)
User avatar
Joka
Freebiker
Posts: 55
Joined: 25 May 2009, 13:46
Location: Novi Sad

Re: 2009. - naših 10 zajedničkih tura

Post by Joka »

Odlična retrospektiva naših avantura i podviga.

Ostaje mi samo da svojim vernim saborcima poželim još više lepih trenutaka, zajedničkih akcija i druženja, dobrih trekova i živopisnih predela, suncem okupanih livada i blatnjavih drumova, smeha i veselja u predstojećoj godini.

Sve najbolje.
J
Discoveryellow
Posts: 1
Joined: 03 Jan 2010, 19:01

Re: 2009. - naših 10 zajedničkih tura

Post by Discoveryellow »

Lepа Srbiја, energetski avanturisti momci. Hvаlа zа video, Sаle! (Dаgoljub mi јe poslаo link). Srecna Nova Godina! živeli, Јuriј
User avatar
bachaman
Freebiker
Posts: 158
Joined: 09 Feb 2007, 22:28
Location: Beograd
Contact:

Re: 2009. - naših 10 zajedničkih tura

Post by bachaman »

Odlican osvrt na proteklu bajkersku godinu! Hvala Sale.
Bilo mi je zadovoljstvo upoznati vas i voziti se sa vama u protekloj godini.
Svima zelim srecnu Novu godinu i da se 2010oj druzimo jos vise :)
anadela
Freebiker
Posts: 42
Joined: 06 Jun 2009, 17:53

Re: 2009. - naših 10 zajedničkih tura

Post by anadela »

Lepo vreme, ispravne makine, vetar u ledja, kvalitetne staze, puno pozitivne energije i osmeha dobri bajkeri...
User avatar
Caligvla
Posts: 35
Joined: 14 May 2009, 12:14
Location: ZRENJANIN
Contact:

Re: 2009. - naših 10 zajedničkih tura

Post by Caligvla »

Bogami, super vam bila 2009.-a! :) Nadam se da cu ove godine imati prilike makar jednu turu da odvozam s vama. Pozz
When I see an adult on a bicycle, I do not despair for the future of the human race.  ~ H.G. Wells
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: 2009. - naših 10 zajedničkih tura

Post by bluealek »

Naravno Caligvla, što da ne, taman da Željko napokon ponovo ima s kim da krene iz Zrenjanina, da ne vozi večito do Beograda ili Novog Sada sam :)
User avatar
Caligvla
Posts: 35
Joined: 14 May 2009, 12:14
Location: ZRENJANIN
Contact:

Re: 2009. - naših 10 zajedničkih tura

Post by Caligvla »

bluealek wrote:Naravno Caligvla, što da ne, taman da Željko napokon ponovo ima s kim da krene iz Zrenjanina, da ne vozi večito do Beograda ili Novog Sada sam :)
Nalozio sam jos jednog ortaka u medjuvremenu, a mojoj lepsoj polovini nije potrebno nikakvo ubedjivanje 8) Potrebna joj je nova masina ali to se da resiti relativno lako i brzo. Hocu reci... i mi imamo lokalni izvor austrijskih brdara za pristojnu cenu :D Eto nas cetvoro :) Tragedija je da nemamo biciklisticki klub bilo kakve vrste :( Kolega sa foruma (ne znam koliko cesto dolazi) Vlada Stanar / Ciklomanija ZR (?) je nesto radio ali nemam pojma sta je s tim klubom i da li je i zvanicno klub (registrovan u Ministarstvu).

Veliki pozdrav!
When I see an adult on a bicycle, I do not despair for the future of the human race.  ~ H.G. Wells
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: 2009. - naših 10 zajedničkih tura

Post by Gruja »

Caligvla wrote: Tragedija je da nemamo biciklisticki klub bilo kakve vrste
Ono što najviše volim u vezi sa biciklizmom je to što mi ne treba nikakav klub ili slična oorganizacija da bi vozio i uživao.
Samo ja i bicikl i nepregledna prostranstva!!!
Imao sam iskustva sa klubovima u drugim delatnostima i mogu reći da je to nešto što samo može da te sputa i udavi, a u ozbiljnijm situacijama i da stradaš, bar je danas tako u našoj zemlji.
Off topic malo, ali moram. :)
User avatar
Caligvla
Posts: 35
Joined: 14 May 2009, 12:14
Location: ZRENJANIN
Contact:

Re: 2009. - naših 10 zajedničkih tura

Post by Caligvla »

Gruja wrote:
Caligvla wrote: Tragedija je da nemamo biciklisticki klub bilo kakve vrste
Ono što najviše volim u vezi sa biciklizmom je to što mi ne treba nikakav klub ili slična oorganizacija da bi vozio i uživao.
Samo ja i bicikl i nepregledna prostranstva!!!
Imao sam iskustva sa klubovima u drugim delatnostima i mogu reći da je to nešto što samo može da te sputa i udavi, a u ozbiljnijm situacijama i da stradaš, bar je danas tako u našoj zemlji.
Off topic malo, ali moram. :)
Da, naravno ali ako zelis da se bavis biciklizmom profesionalno onda nemas izbora. Organizacija sama po sebi je super ideja (zajedno je lakse, stagod da radis) ali je ljudski faktor (ego) tesko kontrolisati . Mi cak ni vikendashku organizaciju nemamo :? Pozz
When I see an adult on a bicycle, I do not despair for the future of the human race.  ~ H.G. Wells
držnedaj
Freebiker
Posts: 74
Joined: 20 Jul 2009, 23:37

Re: 2009. - naših 10 zajedničkih tura

Post by držnedaj »

Lepo poslagane fotke, Srbija izgleda kao Britanska Kolumbija u najmanju ruku...muzika malo depresivna...možda još jedan kratak filmić samo spustova sa iron madenom u pozadini...
...ne znam zašto ali mi se čini da Milan ponekad ustvari jaše konja a bogami ima i manekenskih sklonosti....
pozdrav svima
Post Reply