Od NBG do Ade Ciganlija i nazad-tri i po sata

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
kunalagon
Posts: 182
Joined: 07 Sep 2008, 15:31

Od NBG do Ade Ciganlija i nazad-tri i po sata

Post by kunalagon »

Krenuo sam da probam sneg, a i nov lanac i kasetu, da vidim da li preskace kada ima nekoliko kilograma snega na njima:



Image

Sneg je odlican oslonac bilo gde na "putu"




Image

A takodje je i bicikl odlican oslonac snegu...



Image


...i opet oslonac biciklu, samo ovaj put na ulazu na Adu C.




Image

ovde je vec bilo oko pola metra.




Image
User avatar
Astrodule
Posts: 58
Joined: 31 Mar 2006, 10:21
Location: Novi Beograd
Contact:

Re: Od NBG do Ade Ciganlija i nazad-tri i po sata

Post by Astrodule »

Da li je vredelo?
Zapremina tela ipak nije dovoljna !
http://www.ehotim.com/blog/category/put ... iciklizam/
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Od NBG do Ade Ciganlija i nazad-tri i po sata

Post by shebez »

Mmmm... Voznja po snegu..
Izgleda ekstremno ali i te kako interesantno...
Nadam se ce se zadrzati do vikenda pa da se i ja malo provozam...

Koliko sam primetio prosle zime smo sa samo ti i ja vozili po ekstremnom snegu, ajde ko jos voli ovakvu voznju da se organizujemo jedan krug oko Ade za subotu...
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Od NBG do Ade Ciganlija i nazad-tri i po sata

Post by barda »

Shebez, ostaće to malo duže - predviđaju debeli minus!

A da dođete do Fruške za vikend...? :mrgreen:

...na sankanje! :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
kunalagon
Posts: 182
Joined: 07 Sep 2008, 15:31

Re: Od NBG do Ade Ciganlija i nazad-tri i po sata

Post by kunalagon »

Astrodule wrote:Da li je vredelo?

Svaki trenutak je bio vredan.

Jedino sto mi je mali problem bio sneg u SPD pedalama i patikama. Zaboravio sam da promenim pedale, ali bez obzira na sve, izuzetno.
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Od NBG do Ade Ciganlija i nazad-tri i po sata

Post by Gruja »

Baš lepe slike, atmosfera je baš prijatna.
Da ne otvaram posebnu temu, nadovezaću se na ovu.
I ja sam juče sebe častio jednom vožnjom po snegu. Mogu reći da je bilo stvarno interesantno i bez ikakvih problema.
Ima i fotografija:
http://picasaweb.google.com/vojislav.gr ... m19122009#
x3m_optimus
Freebiker
Posts: 121
Joined: 14 May 2009, 11:28

Re: Od NBG do Ade Ciganlija i nazad-tri i po sata

Post by x3m_optimus »

Dobro je, znaci da nisam jedini divljak koji se vozio po onoj mecavi :D
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Od NBG do Ade Ciganlija i nazad-tri i po sata

Post by bluealek »

Društvo, šta da vam kažem - spašavate čast Freebikinga šaljući poruku da i među nama ima entuzijasta za vožnju u ekstremnim uslovima :wink:
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Od NBG do Ade Ciganlija i nazad-tri i po sata

Post by Gruja »

Iskreno, ja ne bih ovo nazvao vožnjom u ekstreminm uslovima, pre je ličilo na šetnju,
nije bilo nikakvih većih napora i tehničkih zahteva nego obično, samo lagana vožnja.
Sada kad se sneg topi i svuda je blata, to bih nazvao vožnjom u ekstremnim uslovima.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Od NBG do Ade Ciganlija i nazad-tri i po sata

Post by shebez »

Grujo,
Meni ne smeta ni sneg, ni blato...
Ono sto je za mene extremno je minus, a kada je minus nema blata :D
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Od NBG do Ade Ciganlija i nazad-tri i po sata

Post by Gruja »

Meni lično ne smeta ni sneg ni blato ni kiša... ali, smeta mi ono posle vožnje u takvim uslovima... DETALJNO čišćenje bajsa... uhhh!
A nemam gde to da radim osim napolju, u dvorištu... ali na ovoj hladnoći to nije prijatno jer traaaaje.
Dobro, jeste minus ekstreman, ali kažem, ja nisam vozio kao što obično vozim, bilo je 5-10 km/h, onda se ne znojiš pa da ti smeta kada
staneš da odmoriš.
Inače, palo mi je na pamet da odvozim do Predejana (27km) na posao, pošto smo imali obavezu samo da se javimo ove nedelje, ali se
sneg istopio i put je verovatno sav u blatu pa sam odustao. E, to bi bilo već malo ekstremnije, a Hisar je bio svega 8km vožnje.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Od NBG do Ade Ciganlija i nazad-tri i po sata

Post by bluealek »

Da, meni to Grujo što pominješ naročito smeta jer živim u stanu na trećem spratu u centru grada, gde tek nemam nikakvih uslova za higijenu tehnike. Da sam kojim slučajem u kući s dvorištom i česmom u dvorištu pride, bila bi to skroz druga priča. Ovako sam odavno batalio detaljno pranje bajsa, zapravo, svaki put ga nakon nekog ozbiljnog usvinjenja tek malo isprskam vodom da se skine krupna prljavština, a relativno pedantno održavam samo vitalne delove pogonskog mehanizma (lanac, zupčanike, menjače). Mada mi ni oni nikad ne dostižu onaj stadijum "visokog sjaja" koji vidim da je za mnoge bike-fetišiste pravilo :P

Naravno, u zimskim, a naročito u ekstremno raskvašenim uslovima, nemoguće je izbeći i drugi aspekt prljanja i kvašenja, a to je kvašenje samog sebe. Postoji neka granica preko koje apsolutno više ne može da ti predstavlja zadovoljstvo, dok recimo pri pešačenju, a naročito pri 4x4 vožnji, mogućnosti zaštite od vrmenskih uslova i podloge su daleko bolje. Zato je bajking kao način kretanja kroz prirodu i najosetljiviji na promene vremenskih uslova i (barem kada je pedaliranje van asfalta u pitanju) najpodložniji ograničenom trajanju sezone u toku godine.

Teoretski se, naravno, može pedalirati bilo kada, jedino što tu u mnogim situacijama stepen mazohizma značajno prevazilazi hedonizam. Zato volim da kažem da ja biram sredstvo (tj. način) kretanja kroz prirodu u skladu sa trenutnim potrebama i uslovima, umesto da pristanem da budem talac samo jednog sredstva i načina.

Inače se slažem da pedaliranje pri blagom minusu na dobro utabanoj podlozi ume da bude izuzetno prijatno iskustvo, i to daleko više van urbanog okruženja, gde je manje soli i uopšte pokušaja da se ukloni sneg s puteva. Iskoristio bih priliku da podsetim na višednevnu turu po Tari početkom januara 2006. (pedalirali Buba, Miša i ja), koja mi je ostala u izuzetno prijatnoj uspomeni:

http://aleksandar.fotopic.net/c818230.html
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Od NBG do Ade Ciganlija i nazad-tri i po sata

Post by Gruja »

Prelepo, svaka čast!
User avatar
Caligvla
Posts: 35
Joined: 14 May 2009, 12:14
Location: ZRENJANIN
Contact:

Re: Od NBG do Ade Ciganlija i nazad-tri i po sata

Post by Caligvla »

Gruja wrote:Meni lično ne smeta ni sneg ni blato ni kiša... ali, smeta mi ono posle vožnje u takvim uslovima... DETALJNO čišćenje bajsa... uhhh!
A nemam gde to da radim osim napolju, u dvorištu... ali na ovoj hladnoći to nije prijatno jer traaaaje.
Ja sam przio prosle nedelje na minus 10 po snegu par krugova. Posto je bajs ionako morao da se pere, nije mi bilo frka da ga okupam - bukvalno :)
Skin'o prednji tocak i stavio bajs u kadu i mic po mic, sve odreda oprao, osusio i nauljio. :mrgreen:
When I see an adult on a bicycle, I do not despair for the future of the human race.  ~ H.G. Wells
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Od NBG do Ade Ciganlija i nazad-tri i po sata

Post by shebez »

Nisam hteo ranije da komentarisem pranje bajka. Mi koji nemamo dvoriste i zivimo u stanu takodje peremo bajs u kadi 8)
Ja ga inace nekad operem na OMV-u ali kad je hladno onda kupanje u kadi...
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
Post Reply