Vodopadi Stare i Midžor

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Vodopadi Stare i Midžor

Post by bluealek »

S obzirom da ste već otvorili dve teme, mislim da je izlet na Staru ovog vikenda tako lepo napunio čula i dušu da zaslužuje barem još jednu :D

http://www.freebiking.org/galerije/main ... temId=8725

Dolina Javorske reke je već viđena za jednu seansu opuštenog, višednevnog kampovanja kad dođu topliji dani 8)
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Vodopadi Stare i Midžor

Post by arxmilan »

eh taj midzor..i stara nasa... :) super fotke a vidim jos bolje drustvo i vreme :)

ona slik asa belim midzorom...prosto je savrsena
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Vodopadi Stare i Midžor

Post by shebez »

Kakva slika... :shock: :shock: :shock:
Image
Odatle do rtnja ima preko 75 km a ove ostale planine koje se vide naokolo izgledaju kao najobicnija brda....
Fenomenalno.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Vodopadi Stare i Midžor

Post by bluealek »

Da, iz ovog ugla se savršeno vidi koliko je piramida pravilna. Ima nečeg u priči da je Rtanj zaista najveća piramida na svetu i aktivna baza vanzemaljaca :wink:

Nego, evo i priređenog "vodopadskog" treka na Stazama i Bogazama, da se ova priča zaokruži na pravi način:

http://www.stazeibogaze.info/2009/12/01 ... e-planine/

Ne budite lenji, štrikajte trekiće 8)
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Vodopadi Stare i Midžor

Post by barda »

Odlična ova Crvena planina i vaša istraživačka misija!

Da li ima mesto u Srbiji gde ima više vodopada na tako malom prostoru?

A ova dva momka što prkose gripu, misli su da ćemo poverovati da je bilo toplo na krovu Srbije? :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Vodopadi Stare i Midžor

Post by rajko55 »

Barda vidis i da je Sale napisao + za temperaturu :D ,sunce greje :D beli pesak oko nas :D znaci toplo :lol: iako je Midzor krov Srbije. pozz
sboris
Freewheeler
Posts: 32
Joined: 19 Dec 2008, 23:00

Re: Vodopadi Stare i Midžor

Post by sboris »

Malo u stisci sa vremenom, a malo me i grizla savest što sam morao da se vratim za nedelju, pa ni Gosha nije mogao na Midžor, pa ne stigoh ništa ranije da okačim.
Prvo onaj mali Čunguljski, sa vodoskokom:

Image

Pa onda veliki Čunguljski:

Image

I mali Krmoljski ispod onod velikog:

Image

Na većoj slici se bolje vidi, gore desno od vrha vodopada nazire se vrh velikog.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Vodopadi Stare i Midžor

Post by bluealek »

Prva dva videh na Dizajn Zoni, ali ovaj poslednji nisam, mora da si ga kasnije postavio. To je onaj do koga ste se spustili Goša i ti. Sjajno je ispao!
sboris
Freewheeler
Posts: 32
Joined: 19 Dec 2008, 23:00

Re: Vodopadi Stare i Midžor

Post by sboris »

Tako je, a ovaj treći sam samo ovde poslao :)
Prva slika čeka još neku obradu i ima još nekoliko prizora za srediti, ali biće vremena za zimskih dana.

To je taj koji smo Goša i ja videli, kad smo već odustali od onog spuštanja, bar neka utešna nagrada :)

Predeo je stvarno super i moguće je da krije još neki biser, tako da bi se trebalo vratiit još koji put, za lepog vremena i dužeg dana.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Vodopadi Stare i Midžor

Post by bluealek »

Ti i Goša uopšte niste slikali onaj najbliži ušću Krmoljskog Dola u Javorsku reku jer smo žurili da nas ne uhvati kiša i mrak. A njemu bi možda imalo smisla prišunjati se i odozdo.
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Vodopadi Stare i Midžor

Post by Gosha »

Meni je baterija crkla jos kod najveceg, Chunguljskog, ali se malo oporavila do Kurtulskog, taman za sliku-dve. Ali, kao sto je vise nego ocigledno kada se vide ovakve fotke, to sto ja uslikam sa IXUS-om i nije vredno pomena pored vas sa pravim aparatima :D Recimo imao sam dobar ugao sa jedne stene i kroz grmlje gde se mnogo bolje vidi ovaj gornji vodopad sa Borisove trece slike, Kurtulski, u istom kadru sa ovim Borisovim vodopadom, ali aparat nije uhvatio kako treba, mutno brate :(
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Vodopadi Stare i Midžor

Post by rajko55 »

Posle Borisovih slika pitam se dali smo bili na istom mestu i da li da bacim moj Kanon A580 jer je iluzorno uporediti slike, BRAVOOOOOOO Boris ostao sam bez teksta.pozz
Post Reply