Radan - Đavolja Varoš - Prolom Banja - Radan

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Radan - Đavolja Varoš - Prolom Banja - Radan

Post by Gruja »

Iako smo zvanično otkazali vožnju "Radanskom osmicom" zbog velikog smanjenja broja učesnika, ipak smo u ponedeljak i utorak odvozili jednu modifikovanu varijantu te rute.
Pošto su dvojica, moj brat i komšija, već bili na Radanu i čekali ekipu, ja sam otišao do njih i za vikend smo odmarali, a u ponedeljak smo krenuli na vožnju. Planirali smo da
odvozimo po "osmici", ali smo na kraju promenili plan i otišli do Prolom Banje gde smo prenoćili. Sutradan smo iz banje krenuli opet uz Radan i priključili se na putanju "osmice".
Put do Đ.V. je sasvim ok, sa pojedinim, kraćim delovima prilično lošeg puta ali i dalje prohodnog. Pošto smo istražili dobar deo putanje, sada je ostao samo jedan mali deo kojim
nismo išli, a to je od same Đ.V. uzbrdo prema "zadnjoj" strani Sokolovog visa... međutim, kada smo popričali sa jednim čovekom koji zna te puteve i kada smo mu objasnili odakle
smo došli, rekao je da ćemo proći i tim putem ako smo već mogli proći putevima kojima smo došli.
Sve u svemu, put je jako lep, Sokolov vis je prelep, lepe livade, šumarci, čak ima i izvor. Sa Sokolovog visa se vrlo brzo stiže u Đ.V., samo nizbrdo.
Da ne dužim, pogledajte slike i ko je zainteresovan neka planira 15. i 16. vožnju na Radanu. Pozdrav!
http://picasaweb.google.com/vojislav.gr ... danJul2009#
Post Reply