Daleko od razuzdane gomile

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Daleko od razuzdane gomile

Post by bluealek »

http://www.freebiking.org/galerije/main ... temId=5537

Iz sumanutog tempa urbanog života ponekad ne uspevamo da iskoračimo ni kada odemo u prirodu. Ako imamo premalo vremena za to, uglavnom kroz neke lepe krajeve protrčimo, prepedaliramo ih hitro, izveremo se na neke vrhove zadihani, kao da nam neko meri prolazno vreme, a ne zastanemo, ne oslušnemo, ne upijemo lepotu mnogih mesta koja prosto promaknu pored nas. A ne mora da bude tako.

Dajmo prirodi šansu da nas uspori. Ne gledajmo stalno proseke i statistike. Osmotrimo rogove puža, simetriju cveta, spiralu vrtače, opustimo se uz žubor potoka, šum krošnji, posmatranje horizonta. Dodirnimo rosu kada ujutro pružimo ruku iz šatora. Pustimo da nas hipnotiše pucketanje vatre, dok vrtimo nad njom krompiriće nabodene na granu. Popijmo vodu direktno sa izvora umesto iz čuture. Uzjašimo konja, popričajmo s kravom. Budimo dovoljno radoznali da nam se retka pečurka sama otkrije. Postanimo deo prostora na kome se nalazimo, dozvolimo mu da nas zaustavi, umesto da pratimo strogi, unapred zacrtani plan. Unesimo u život malo više spontanosti.

Ovo je priča o tome šta se desi kada u neku čarobnu divljinu odete da radite, ali na potpuno drugačiji način, uz pregršt raspoloživog vremena. Onako kako vas vodi priroda u koju ste uronjeni, puštajući nju da vam se otkriva i pokazuje put, da vam govori šta, kad i kako da činite.

Potpuno opuštanje je nešto što nam tako često izmiče, a Dragoljub, Bobi, Neša i ja smo ga tokom ta tri dana na prostoru od Prskala, preko Valkalucija, Velike Brezovice i Malinka do Mikulja, dosegli. Ove fotografije pokušavaju da vam ispričaju priču o tome.

http://www.freebiking.org/galerije/main ... temId=5537
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Daleko od razuzdane gomile

Post by barda »

Sale, mamiš nas, mamiš, i uvlačiš nam Kučaj pod kožu. :P

Još neko ko je na brzinu protutnjao tim "ulicama", baš bi se ponovo vratio. :wink:

Ono prvo mesto gde ste spavali to je pre Valkalucija, ili tu negde? Malo podseća na kamp na Vinatovači, ima stvarno sve što treba.

Stvarno je proleće najlepše za istraživanje, sve se budi, nije jako toplo, sve cveta, taman!

Popeo se i Jeep na vidikovac na Velikom Maliniku, a boga mi i na Mali Malinik... Lep krug!
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Daleko od razuzdane gomile

Post by bluealek »

Prvo mesto gde smo spavali je baš na Valkaluciju, 100 metara od mesta gde smo sedeli na našoj bajkerskoj turi, tamo pored potoka, gde sam sugerisao da pređemo, ali je vas mrzelo. Sad vidiš da je lepše :)

Da, proleće je jako zanimljivo, a ima i jedna lepa stvar - dan je sve duži i duži, tako da je i zato idealno doba za istraživanje, nisi u stisci s vremenom. Po meni je, barem što se tiče šarolikosti i čisto vizuelnog ugođaja (a i gljiva, kojih ima na sve strane) jesen najlepše godišnje doba, ali jesen ima jednu nezgodnu osobinu, naročito nepovoljnu za neke veće bajkerske ambicije - dan je mnogo kraći, tako da moraš da budeš daleko restriktivniji u planiranju dnevne kilometraže. Kad ideš džipom, naravno, tih problema nema :)
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Daleko od razuzdane gomile

Post by barda »

Da, to sam, kasnije, i pretpostavio,
ali nemoj tako, nije nas mrzelo, nego smo bili na izmaku snage, a i u stisci sa vremenom :roll:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Daleko od razuzdane gomile

Post by rajko55 »

To Sale vas kritikuje :lol: a nama koji nismo bili pokazuje sta smo propustili :D ali dugo je leto bice voznjiiiiiiii pozz
User avatar
bachaman
Freebiker
Posts: 158
Joined: 09 Feb 2007, 22:28
Location: Beograd
Contact:

Re: Daleko od razuzdane gomile

Post by bachaman »

Sale, kao i obichno, prelepe slike!
Nego, ne znam da li ste primetili patuljka? Protrchao je brzo, ali je foto aparat ipak uspeo da ga uhvati u pokretu :)
Image
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Daleko od razuzdane gomile

Post by bluealek »

Kažem ja da je Kučaj carstvo vilenjaka, drekavaca, trolova, patuljaka i ostalih šumskih bića iz međusveta, a ljudi mi ne veruju 8) . Eto dokaza! :wink:
User avatar
bachaman
Freebiker
Posts: 158
Joined: 09 Feb 2007, 22:28
Location: Beograd
Contact:

Re: Daleko od razuzdane gomile

Post by bachaman »

Ma, ja ih vidim svuda :) Samo shto ne smem da pricham o tome. I ovako sam dovoljno lud :mrgreen: Btw. Sale , gde je ovo gde je slikano?
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Daleko od razuzdane gomile

Post by bluealek »

bachaman wrote:Ma, ja ih vidim svuda :) Samo shto ne smem da pricham o tome. I ovako sam dovoljno lud :mrgreen: Btw. Sale , gde je ovo gde je slikano?
Na grebenu Malinika, dok smo tragali za ulazom u Gauru Frđefund, jednom od najdubljih jama na tom području.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Daleko od razuzdane gomile

Post by shebez »

Ljudi, pa zar ga ne prepoznajete to je moj imenjak Djole prolece... :lol: :lol: :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=HCmoxhnxxeg
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
Post Reply