Manastir Zaova i jezero

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Manastir Zaova i jezero

Post by rajko55 »

Danas sam vozikajuci se sporednim putevima oko Pozarevca svratio i do oaze mira manastira Zaova i jezera koje je jedno od retkih koje vikendasi nisu unistili (osim jedne)i nacickali ali sam prosao kao Igor kad sam stao da slikam u sumi eto roja komaraca :? Evo i fotki za one koji nisu bili ovde http://rajko55.fotopic.net/c1687236.html pozdrav
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Manastir Zaova i jezero

Post by bluealek »

Eh, koliko je još skrivenih kutaka koji čekaju da ih otkrijemo... Pored nekih prođemo vrlo blizu, a da tek puno kasnije uopšte postanemo svesni da su oni bili tu. Ali u tome je valjda draž, lepota otkrivanja? :) Nijedan predeo ne možemo da tvrdimo da zaista poznajemo, dok nismo prošpartali svaku njegovu stazicu, dok ne počnemo da prepoznajemo pojedinačna stabla u šumi... ili da se pitamo gde se dedoše?

Konkretno, za ovo jezerce nisam ni znao. A danas sam obišao krug od 60 km po okolini Beograda bajsem i bio na jednom lepom, malom Beogradskom jezercetu, Resničkom. I pojeo sam se što nisam poneo fotoaparat! Dan je bio savršen za fotkanje, prizori tako jasni i zasićeni, bilo bi to kao sa razglednice.
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Manastir Zaova i jezero

Post by rajko55 »

Sale kad budes resio da obidjes Zaovacko jezero javite ja castim pice pozdrav :D
User avatar
kunalagon
Posts: 182
Joined: 07 Sep 2008, 15:31

Re: Manastir Zaova i jezero

Post by kunalagon »

Rajko, mozda bi svratio do Pozarevca sada za vikend (9.maj 2009.), ali mislio sam i da svratim do tog manastira Zaova, ali se razmisljam da imam od BG do tamo 97km, pa bi verovatno onda i prespavao i oko jezeru negde bi razapeo sator, ali me bas zanima koliko li je hladno nocu, u ovo doba?
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Manastir Zaova i jezero

Post by rajko55 »

Nemas brige mi smo spavali posle Dupes coke u satorima i bilo je O.K. a sad je i toplije a ako te tesi ja kampujem 8 i cekam Saleta i drustvo na Grzi,samo ponesi autan posto ima komaraca.Inace mesta za kampovanje uz jezero ima koliko hoces a na 500 metara ti je i hotel pored manastira tako da mozes i da popijes nesto a i da klopas.Da sam tu nebi bilo problema sa smestajem ali odoh na drugu stranu.pozdrav
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Manastir Zaova i jezero

Post by bluealek »

rajko55 wrote:Nemas brige mi smo spavali posle Dupes coke u satorima i bilo je O.K. a sad je i toplije a ako te tesi ja kampujem 8 i cekam Saleta i drustvo na Grzi
Rajko, pretpostavljam da ćeš ti da kampuješ negde gore kod planinarskog doma, na jezerima? A mi prvog dana ne idemo do gore, istovarujemo se kod hotela "Koliba" i krećemo put trase ćire oko Samanjca. Tako da ne bi bilo loše da siđeš dole do "Kolibe" kad se malo protegliš od spavanja.
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Manastir Zaova i jezero

Post by rajko55 »

bez brige Sale cekam vas kod kod *Kolibe*
User avatar
kunalagon
Posts: 182
Joined: 07 Sep 2008, 15:31

Re: Manastir Zaova i jezero

Post by kunalagon »

Bejah i ja na ZAOVI... :

http://www.youtube.com/watch?v=Wt5HScBQRjE
Post Reply